• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Gezondheid / Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens

Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens

10 April 2020 by Pepijn van Erp 7 Comments

Op zijn weblog vestigde professor Edzard Ernst gisteren de aandacht op een hilarisch onderzoek naar de betrouwbaarheid van apparaten die gebruikt worden voor bioresonantie. De apparaten bleken voor een lijk, een leverpaté en een natte handdoek vergelijkbare resultaten op te leveren als voor gezonde proefpersonen. Bij proefpersonen die een serieuze aandoening onder de leden hadden, werd die niet gediagnosticeerd door de gebruikte bioresonantie-apparatuur.

Maar het verhaal is eigenlijk nog veel grappiger. Toen ik het hele volledige artikel doornam, las ik dat de onderzoekers hadden samengewerkt met de Duitse zender Bayerischer Rundfunk wat resulteerde in een uitzending van het programma Kontrovers in oktober 2018. Die uitzending kan nog online bekeken worden.

Klik op onderstaand screenshot, waarop je kunt zien hoe de meting met de leverpaté plaatsvond, om de 14 minuten durende aflevering te bekijken.

Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens 5

Het is dus nog een graadje erger dan je zou denken op basis van het stukje van Ernst, de apparaten meten helemaal niets!

Het computerprogramma dat bij de apparaten hoort genereert willekeurige uitkomsten en zorgt ervoor dat bij het testen van iemand die al waarschijnlijk al eens eerder getest is (wat bepaald wordt door de ingevoerde naam, geslacht en geboortedatum), de uitslagen niet al teveel afwijken. Als je dat geen oplichterij kunt noemen…

Meer over bioresonantie:

  • Skepter 16.2 (2003): Meetrillen met de Bicom – Bioresonantietherapie gewogen
  • Skepter 16.2 (2003): Bioresonatietherapie in de praktijk
  • Skepsis Blog (2017): Dubieuze Resonanties
  • Skepter 32.3 (2019): Meten met dr. Voll (niet online)

 

Steun Kloptdatwel

Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (14-2020)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (15-2020)

Filed Under: Gezondheid Tagged With: bioresonantie, kwakzalverij

Reader Interactions

Comments

  1. Richard R. says

    10 April 2020 at 11:54

    En ondanks dat dus met 100% zekerheid is vastgesteld dat er geen meetgegevens naar de computer gaan, beweert de advocaat van de fabrikant dat deze bewering fout is – uiteraard zonder bewijs te leveren dat er wel degelijk iets wordt gemeten.

    Ik vind die fabrikant ook behoorlijk dom, want als ik (30+ jaar in de biomedische elektronica) zo’n ding zou ontwerpen, zou ik er in ieder geval voor zorgen dat er in ieder geval *iets* wordt gemeten – al was het dus domweg maar de huidweerstand.

    Kennelijk wilde men echter zoveel mogelijk geld besparen en heeft men ook dit nagelaten. Ik vraag me trouwens ook af of er überhaupt wel een verbinding bestaat tussen de handelektrode en de rest van het elektrische circuit. Want bij een dergelijke verbinding is de fabrikant ook verplicht om het apparaat aan allerlei (dure) tests m.b.t. veiligheid te onderwerpen. Misschien dat ik die Daniel Pugge eens vraag of hij dit onderzocht heeft…

    Log in to Reply
  2. Renate1 says

    10 April 2020 at 12:04

    Een test die nog niet eens het verschil kan zien tussen iets dat leeft en iets dat niet leeft en die dan allerlei dingen over de gezondheid zou moeten kunnen zeggen? Ik weet het niet hoor, maar je zou toch zeggen dat dit wel heel veelzeggend is.

    Log in to Reply
  3. Hans1263 says

    10 April 2020 at 14:56

    Dat serieuze aandoeningen niet worden gediagnosticeerd is allerminst grappig. Het is gevaarlijke oplichting. Zou het woord “grappiger” niet beter kunnen worden vervangen door “verontrustend”?

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      10 April 2020 at 15:10

      Grappig is inderdaad het woord niet, maar wat kun je verwachten van een apparaat dat leverpaté niet kan onderscheiden van een natte handdoek of een mens.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        10 April 2020 at 16:22

        Daar ben ik het wel mee eens, maar ik wil sterk benadrukken dat het missen van een diagnose zeer ernstige gevolgen kan hebben. Enerzijds draaien kwakzalvers met zo’n apparaat gezonde klanten een poot uit omdat zij allerlei kwalen zien waar ze niet zijn en anderzijds laten ze werkelijke patiënten met echte kwalen in de kou staan, terwijl die bovendien ook nog eens moeten dokken voor totaal onzinnige “diagnoses”. Dit is op geen enkele manier grappig, maar ergerlijke kwakzalverij en pure oplichterij. Gauw aanpakken die boel! Ik vind het altijd prachtig als ik bij Opgelicht zie hoe men bij een oplichter binnenvalt. POLITIE, POLITIE!!!

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          10 April 2020 at 16:31

          Oplichterij is het zeker, daar zal ik ook geen doekjes om winden. De verkopers van dit soort rotzooi dienen gewoon achter de tralies te verdwijnen, net als andere oplichters. Als ik een auto zonder motor verkoop, word ik ook als oplichter aan de kaak gesteld, maar mensen die een apparaat verkopen of gebruiken, dat nog niet het verschil kan registeren tussen een natte handdoek en een levend mens, zouden dan vrijuit kunnen gaan? Sorry, maar dat wil er bij mij niet in.

        • Richard R. says

          10 April 2020 at 16:48

          Dit kan ik volmondig onderschrijven, en ik vind het dan ook onbegrijpelijk dat deze bedriegers hier kennelijk mee wegkomen gezien het feit dat dit al in 2018 speelde.

          Ik ontwikkel biomedische elektronica, en wanneer ik een apparaat ontwerp en verkoop als medisch diagnosehulpmiddel voor artsen, en het blijkt naderhand dat het ding helemaal niet werkt, is dat om te beginnen al een economisch misdrijf, waar zeer hoge boetes op staan. Wanneer er daadwerkelijk slachtoffers vallen, kan ik ook nog eens persoonlijk worden aangeklaagd voor dood door schuld.

          Kwakzalvers daarentegen staan kennelijk boven de wet, en hun advocaten mogen kennelijk ook glashard liegen over de spullen zonder dat er een haan naar kraait. Heel bizar.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Global Skeptics in The Pub-marathon
18 August 2025 - Ward van Beek
Global Skeptics in The Pub-marathon

 Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op vrijdag 22 augustus 2025 kunnen zij elkaar online ontmoeten!Die dag duiken skeptici vanuit de gehele wereld gezamenlijk (voor de tweede keer)…Lees meer Global Skeptics in The Pub-marathon › [...]

Videos European Skeptics Congres 2024
18 August 2025 - Ward van Beek
Videos European Skeptics Congres 2024

 In 2024 organiseerde afis, de Franse zusterorganisatie van Skepsis, het 20ste European Skeptics Congress, in Lyon. Een aantal van de bijdragen zijn ook online te bekijken: [...]

Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Health Narratives on Social Media
20 August 2025 - Steven Novella

Engaging on social media about health issues can be daunting. I know this is not news, but it is important to understand what is happening phenomenologically. I also think it’s a microcosm of what’s happening to our society in general because of social media – we no longer have a shared fact-based reality as people increasingly live in different universes of information. […] The post Health Narratives on Social Media first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Traditional Medicine Based Extinction. An Update.
19 August 2025 - Mark Crislip

What we do best. The post Traditional Medicine Based Extinction. An Update. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

What do mRNA vaccines, Synthroid, and pharmaceuticals have in common (according to MAHA)?
18 August 2025 - David Gorski

If you want to understand why Secretary of Health and Human Services Robert F. Kennedy Jr. has halted $500 million in funding for mRNA vaccine development, look no further than Synthroid and herbal medicines. The post What do mRNA vaccines, Synthroid, and pharmaceuticals have in common (according to MAHA)? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Dat heet DARVO, las ik een paar dagen geleden in NRC. Ontken, val aan, verwissel aanvaller en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Enerzijds hoef ik alleen maar wat toe te kijken, anderzijds durf ik niet te
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Houd vol! Soms vecht je als skepticus tegen een complotgelovige bierkaai maar lukt de overwinning van de
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263 en anderen, onderstaand bericht van mij op LinkedIn heeft ondertussen >27.000 "impressies". Voor zover mij bekend is dit het
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (32-2025)@satria Ik kijk zelfs na afgelopen zondag helemaal niet meer naar Zomergasten. Dan hoef ik die glijerige Griet in haar

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in