• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Complottheorieën / Knotsgekke Janet Ossebaard scoort met knotsgekke complotvideo’s

Knotsgekke Janet Ossebaard scoort met knotsgekke complotvideo’s

13 April 2020 by Pepijn van Erp 60 Comments

De Nederlandse Janet Ossebaard draait al jarenlang mee in paranormale en pseudowetenschappelijke kringetjes. Zij was vooral bekend vanwege haar flauwekul omtrent graancirkels en als fangirl van Robbert van den Broeke. Enige tijd terug heeft zij zich volledig gestort op de volkomen gestoorde Qanon-samenzweringstheorieën en heeft met een serie YouTube video’s, die je kunt vinden als je zoek op ‘Fall Cabal’, wereldwijd succces, afgemeten in het aantal views dat in de miljoenen loopt. Recent heeft ze ook een serie vol complotflodders over het coronavirus aan haar kanaal toegevoegd.

De schier oneindige hoeveelheid onzin die Ossebaard in die video’s naar voren brengt, maakt het veel werk om er een complete debunk van te maken. En de vraag is of dat nodig is, want zo goed als alles wat zij te berde brengt is ouwe koek, die reeds lang onderuit is gehaald, of het ontbeert elke onderbouwing of bron. Hitchens’s razor is daarom voor erg veel in de video’s het juiste gereedschap: “What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence.” 

** Update 15 april: ondanks Hitchens’s razor, toch zelf ook maar een uitgebreide debunk geschreven op mijn eigen site in het Engels. **

Journalist, schrijver en standup comedian Harry Hol heeft er evenwel toch een beginnetje mee gemaakt met inmiddels twee YouTube video’s:

Een van de video’s (deel 5 van de Fall Cabal serie) is overigens door YouTube verwijderd, waarschijnlijk omdat die te nadrukkelijk over Pizzagate gaat en vol zit met beschuldigingen van kindermisbruik aan het adres van tal van bekende personen. In andere delen wordt er echter ook aan gerefereerd, het zou me daarom niet verbazen als er meer delen van het platform verdwijnen. Ook omdat YouTube zegt  strenger op te treden tegen video’s die een verband leggen tussen 5G en de verspreiding van het coronavirus.

Steun Kloptdatwel

Knotsgekke Janet Ossebaard scoort met knotsgekke complotvideo's 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Platte nonsens op NPO Radio 1
Next Entry »
In één week drie vrouwen met een missie in de media

Filed Under: Complottheorieën, Gezondheid, Hoax, Paranormaal Tagged With: 5g, coronavirus, covid-19, graancirkels, harry hol, janet ossebaard, qanon

Reader Interactions

Comments

  1. RV says

    13 April 2020 at 12:50

    En hooikoorts moet je kunnen herkennen als graancirkeldeskundige. Leuk. 🙂

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      13 April 2020 at 14:46

      Wie beweert dat?
      Mevrouw Ossebaard?

      Log in to Reply
      • RV says

        13 April 2020 at 15:33

        Harry zei het. Ik vond het grappig klinken. 🙂 Maar uh sorry, verder kijk ik geen filmpjes.

        Log in to Reply
      • RV says

        13 April 2020 at 15:42

        Nog even dit. Zeer aardige filmpjes. Lijkt wel wat op Lubach. Maar dan misschien iets informatiever. En Harry doet het aardig. Maar verder kijk ik geen filmpjes. 🙂

        Log in to Reply
  2. unbanmagic says

    13 April 2020 at 16:15

    Meneer gaat in de fout bij de ‘warmte straal’.
    De angst/theorie bij hen is namelijk dat doordat die 5G antennes dalijk overal om de paar meter aan elke lantarenpaal en verkeersbord etc en ook in huis geplaatst moeten gaan worden, dat die crowd control door middel van die straal, want 5G = magnetron, mogelijk wordt.
    Dat gaat dus nog verder.
    Vandaar ook de link naar 5G –> doet iets met zuurstof –> maakt het bloed onmogelijk om zuurstof op te nemen –> benauwdheid –> he presto corona…
    Van wat ik er van begrijp/mij aan uitleg van die lui wil blootstellen tot er allergische reacties optreden.

    Log in to Reply
    • Peter Zegers says

      13 April 2020 at 16:47

      De beelden die Ossebaard gebruikt zijn die van een Active Denial System, iets wat al 10 jaar in gebruik is in het Amerikaanse leger. Het heeft dus helemaal niets met 5G te maken. https://en.wikipedia.org/wiki/Active_Denial_System
      https://youtu.be/eTQtujBq5fE

      Log in to Reply
      • unbanmagic says

        13 April 2020 at 19:30

        Nee uiteraard niet, maar daar gaat de Fear-Monger game ook niet over. Men wil enkel angst verkopen.

        Log in to Reply
  3. unbanmagic says

    13 April 2020 at 16:21

    Best aardig dat hij het woord ‘crowd control’ gaat uitleggen aan de hand van een woordenboek.
    Als er iets bekend is over deze mensen, is het wel dat zij een eigen uitleg hebben bij alles.
    En dus ook bij woorden. Woorden in een andere taal. Kijk naar de kaping van o.a. Quantum.
    En al helemaal indien die geuit zijn door een politicus, want die kun je niet vertrouwen. Indien die crowd control zegt, kan dat van alles inhouden, waarvan 3/4 verborgen is. Want, NWO/Bilderberg/shapeshifting lizards from outerspace…

    Log in to Reply
    • MGBrainstormer says

      7 August 2020 at 18:08

      who de fuck ben jij ? doktor ? ga lekker sprookjes boeken lezen man. Je lult uit je nek en onderbouwd niks. Je vergelijkt appels met peren

      Log in to Reply
  4. Hans1263 says

    13 April 2020 at 16:28

    Even gezocht naar mw. Ossebaard. Dan kom je algauw terecht bij Wanttoknow. Deze knotsgekke tante is de gekste gekte voorbij. Tijd voor het gesticht. Hier houdt mijn geduld op.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      13 April 2020 at 17:04

      Het digitale gekkenhuis Wanttoknow en vergelijkbare sites mijd ik als de pest. Me aan deze warhoofden blootstellen is slecht voor m’n gezondheid. Het zou misschien op m’n lachspieren kunnen werken, maar helaas nemen deze mensen zich daarvoor veel te serieus.

      Log in to Reply
  5. Wilmar Taal says

    14 April 2020 at 11:10

    Ohgodohgodohgod… En ik moet mij binnenkort gaan inlezen op deze tante voor mijn studie naar de geschiedenis van de Nederlandse ufologie… Maar ja, dan hebben we Rudi Klijnstra, Ed Vos, Eltjo Haselhoff, Robert Boerman, Herman Hegge en onze Robbert ook nog… Scepticus zijn is leuk, maar ik kan maar een bepaalde hoeveelheid onzin per keer verdragen.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      14 April 2020 at 11:20

      Dat is mijn probleem ook. Daarom prefereer ik te lezen wat anderen over deze warhoofden te schrijven, boven direct naar de bron van de onzin te gaan.

      Log in to Reply
    • RV says

      14 April 2020 at 12:04

      Interessant, zo’n studie. Hoe zet je haar op? En je komt toch ook wel met een namenregister? In elk geval: succes.

      Log in to Reply
  6. Peter Zegers says

    14 April 2020 at 17:22

    Interessant, ik ben een beetje bezig met het begin van de hele ufo-craze in de jaren ’50. Met name met de Fransman Robert Charroux, wiens boeken ook ooit in het Nederlands zijn verschenen bij Ank-Hermes. Wanneer begint eigenlijk de ufologie in Nederland? https://fr.wikipedia.org/wiki/Robert_Charroux

    Log in to Reply
    • RV says

      14 April 2020 at 17:32

      Misschien moeten jij en Wilmar een beetje samenwerken? Jij stopt waar Wilmar verder gaat? Jullie kunnen elkaar stimuleren en corrigeren. En misschien is een aanpak die enigszins antropologisch is, aan te bevelen. De jaren vijftig … Misschien moet je de populaire tijdschriften uit die tijd doorspitten. Misschien valt dat op mechanische wijze te doen: zoektermen loslaten op een digitaal databestand. Nou ja, ik roep maar wat.

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      14 April 2020 at 18:07

      Ankh Hermes?
      Ik wens u veel sterkte toe!

      Log in to Reply
      • RV says

        14 April 2020 at 18:20

        Een viroloog bestudeert enge virussen. een scepticus bestudeert enge geloofjes. 🙂

        Log in to Reply
      • RV says

        14 April 2020 at 18:47

        15 boeken voor 26 euro:
        https://www.catawiki.nl/l/3165983-pseudo-wetenschap-lot-met-15-uitgaven-over-controversiele-theorien-1969-1998
        De veiling is helaas al gesloten. Maar 15 boeken voor 26 euro … Alleen al “Tussen waarheid en waanzin” is 26 euro waard. 🙂

        Log in to Reply
    • RV says

      15 April 2020 at 13:54

      Wellicht is dit een interessant proefschrift:
      Ufo’s boven Suriname
      De receptie van een Amerikaanse mythologie
      https://pure.uva.nl/ws/files/42674404/Proefschrift.pdf
      Misschien nog een bespreking waard op KDW. Bijvoorbeeld door jou?
      In de begeleidingscommissie zat ene F. Bovenkerk. Frank Bovenkerk, denk ik. Een socioloog/cultureel antropoloog als ik het goed heb. En ik zal nog even de naam van de auteur van dat proefschrift vermelden: Tanya Wijngaarde, T.T. Wijngaarde. Wie op haar nu zoekt, kan nu op KDW uitkomen. 🙂

      Log in to Reply
      • Pepijn van Erp says

        15 April 2020 at 18:39

        Dat proefschrift heb ik poos geleden al gedownload, maar het staat nog ergens ongelezen in een mapje met mogelijk interessant spul.

        Log in to Reply
        • RV says

          15 April 2020 at 19:15

          Ik weet dat jij een druk baasje bent. En dus verwijt ik jou niets. Als er lieden zijn die iets verweten kan worden, dan is het mijn soort, de soort van de luie-leunstoelsceptici. Eigenlijk zou ik, al met al toch een gretige en soms een beetje mondige lezer, een recensie moeten schrijven. In elk geval zou mijn voorgestelde lijst van de alternatieve spraakmakers ook verwijzingen moeten bevatten naar zulke proefschriften en soortgelijke boeken. En naar interessante, ter zake doende artikelen op bijvoorbeeld KDW.

    • RV says

      15 April 2020 at 14:03

      Wanneer begint de ufologie in Nederland? Zie ook het door mij vermelde proefschrift. De ufologie in Nederland is zeer waarschijnlijk overgewaaid uit de VS, alwaar de ufologie net na 1945 begon. Wanneer bereikte de ufologie Nederland en wanneer werd ze echt bekend in Nederland? Begin vijftiger jaren? En hoe gebeurde dat in de omringende landen? Kun je Nederland met zijn buurlanden vergelijken?

      Zelf onderscheid ik wel eens tussen ufologie, ufosofie en ufonomie. Ufonomen bestuderen het ufogeloof op kritische wijze. Ufologen geloven in ufo’s maar dan wel in tastbare ufo’s. Ufosofen zien ufo’s als spirituele manifestaties van een geestelijke bovennatuur.

      Log in to Reply
      • MGBrainstormer says

        7 August 2020 at 18:10

        wordt het niet tijd dat jij eens een dokter gaan bezoeken. En wel een erkende dokter geen hocus pocus dokter!

        Log in to Reply
  7. Peter Zegers says

    14 April 2020 at 21:09

    Ik geloof trouwens niet dat Ossebaard iets heeft bijgedragen qua ideeën, het is meer een verspreider en verzamelaar dan een originele denker.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      14 April 2020 at 21:13

      Een soort virus?

      Log in to Reply
      • unbanmagic says

        15 April 2020 at 14:55

        +1
        (zo gaat dat tegenwoordig, schijnt een compliment te zijn)

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          15 April 2020 at 15:05

          Ik heb m’n buik wel vol van virussen.

  8. Pepijn van Erp says

    15 April 2020 at 09:03

    Op mijn eigen site toch ook maar een uitgebreide debunk geschreven van het eerste deel van Fall Cabal: https://www.pepijnvanerp.nl/2020/04/debunking-fall-cabal-by-janet-ossebaard-part-1/

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      15 April 2020 at 11:13

      Mijn hemel, wat een warhoofd is mevrouw Ossebaard. Wat heeft mevrouw eigenlijk gestudeerd?
      Heeft ze haar hersens bij het verlaten van haar laatste opleiding ingeleverd? Alleen haar fantasie is kennelijk overgebleven. Ze heeft een dikkere duim dan bekende roddeljournalisten.

      Log in to Reply
      • RV says

        15 April 2020 at 11:15

        Mevrouw drs Ossebaard heeft Nederlands gestudeerd. Heb ik ergens gelezen.

        Log in to Reply
      • Hans1263 says

        15 April 2020 at 12:22

        Ik reageer slechts nog omdat mevrouw Ossebaard in zekere zin gevaarlijk kan zijn door het ongecontroleerd verspreiden van haar giftige onzin naar goedgelovigen. Daarom vergeleek ik haar met een virus. Vanwege haar virulente nonsens, moet zij weerwoord krijgen, moet haar wartaal worden bestreden. Vermoeiend is het wel. Helpen zal het nauwelijks doen want er zijn nu eenmaal meer dan genoeg voor onzin vatbare geesten. Mevrouw zelf is niet meer te helpen. Totaal de kluts kwijt.

        Log in to Reply
  9. Renate1 says

    15 April 2020 at 13:06

    Vanmorgen hoorde ik dat de vereniging tegen 5G zich distancieërt van de aanslagen op zendmasten. Maar ze menen er wel bij te moeten zeggen dat het niet bewezen is dat de aanslagen het werk zijn van mensen die tegen 5G zijn. Tja, er is ook absoluut geen bewijs dat 5G schadelijk is, maar dat weerhoudt deze warhoofden er toch niet van hun onzin te spuien.

    Log in to Reply
    • unbanmagic says

      15 April 2020 at 14:59

      Klopt. In het ED.nl stond een stukje.
      https://www.ed.nl/kempen/stop-5gnl-neemt-afstand-van-sabotage-zendmasten~ae373ac8/
      Kwam deze dame niet ooit langs hier? Martine Vriens.

      Log in to Reply
      • RV says

        15 April 2020 at 15:16

        Mevrouw Vriens is mij onbekend, althans tot nu. Of ze ooit genoemd werd op KDW? Een snelle zoekactie van mij via Google zei nee. Maar misschien was dat “snel” “al te snel”. Kan best. Ik heb best wel een redelijk geheugen voor namen maar dan wel voor namen die ik eerst zo’n vijf keer moet hebben gezien. Voor cijfers heb ik een minder goed geheugen. In ieder geval, mevrouw Vriens hoort wel thuis in de lijst/database “Wie is wie in Altoland?” (Spraakmakende aanhangers van onwetenschappelijke theorieën in Nederland vanaf 2000) .

        Log in to Reply
        • unbanmagic says

          15 April 2020 at 16:53

          Wel een Vriens, en ook over straling…
          https://kloptdatwel.nl/2018/05/04/incompetentie-en-bedrog-rond-elektromagnetische-straling/

          M. Vriens eerder in het ED.
          https://www.ed.nl/overig/moeder-uit-knegsel-vraagt-aandacht-voor-gezondheidsproblemen-door-smartphones~aa02da672/

          Dat zal ik gecombineerd hebben in mijn geheugen.

        • RV says

          15 April 2020 at 17:11

          Mevrouw Vriens schijnt juriste te zijn. Zo hebben we twee academisch gevormde dames, te weten Vriens en Ossebaard. Maar helaas staat veelvuldig bezoek aan een academie nog niet gelijk aan hoogwaardige wetenschappelijke vorming. En soms is de combinatie van vijf jaar mulo, bescheidenheid en intellectuele ordentelijkheid een veel betere waarborg voor hoogstaand denken. En de ouderwetse mulo? Prima, hoor. Weinig gepret, inhoudsrijk onderwijs.

    • unbanmagic says

      15 April 2020 at 15:08

      ‘de buitenste electronen van het zuurstof molecuul gaan harder draaien door 5G’.
      Als men dan gaat zoeken waar dat verhaal vandaan komt, blijkt men het over 60GHz straling te hebben. De energie wordt voor een deel ‘geabsorbeerd’ door zuurstof in de lucht, wat vervolgens gevolgen heeft voor de technische kant, de hele smalle straal die men wil gaan ‘richten’ op het ontvangende apparaat.
      https://www.rfglobalnet.com/doc/fixed-wireless-communications-at-60ghz-unique-0001
      https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6765906/
      Lange verhaal op die link, en technisch.
      Men is nog niet toe aan 60GHz systemen ‘uit te rollen’, eerst gaat het over bestaande 3 en 4G frequenties en later over hoger, maar kennelijk voorlopig nog niet op 60GHz, van wat ik begrepen heb.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        15 April 2020 at 15:36

        Als ik de eerste link goed begrijp, wordt de energie van 60 GHz geabsorbeerd door zuurstof in de lucht, waardoor er minder bij de ontvanger terecht komt. Het is me niet duidelijk waarom dit effect zou moeten hebben op de snelheid van de buitenste elektronen van een zuurstofmolecuul (klopt dat overigens wel met het huidige atoommodel?).
        In een kamer met geluiddemping, hebben de geluidsgolven ook geen effect op het dempingsmateriaal.

        Log in to Reply
        • unbanmagic says

          15 April 2020 at 16:34

          Ik moet eerlijk bekennen dat ik zo ver ook nog niet ben. Niet met zoeken in het alterneutertjeslandschap naar die spin en niet met het begrijpen van de 5G techniek om daar zelf een voorstelling van te maken, 5 jaar mavo blijken dan toch niet voldoende.
          Thja, ook bij het huidige atoommodel neem ik aan dat men ‘altijd een buitenste electron’ heeft? Zoiets zal men wel verzinnen/gebruiken.
          De energie uit de geluidsgolven gaan wel in het dempingsmateriaal zitten neem ik aan?
          Mogelijk dat ik later vandaag nog even afdaal in de krochten van het internet op zoek naar het zuurstof verhaal.

      • Hans1263 says

        16 April 2020 at 09:29

        Dan vraag ik me meteen af:
        Gaan alleen van zuurstof de buitenste electronen “harder draaien”?
        Van andere atomen niet? Vreemd…
        Bovendien “draaien” electronen niet zoals in van die mooie baantjes zoals wel op populair wetenschappelijke plaatjes wordt afgebeeld. Natuurkundigen kunnen het beter uitleggen dan ik en ik houd het bij: dat is te simpel gezien.
        Bovendien is een uitgebreide uitleg bij de 5G-complotters boter aan de galg gesmeerd,

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          16 April 2020 at 10:44

          Dat was mijn idee ook, vandaar mijn vraag over het atoommodel.

        • unbanmagic says

          16 April 2020 at 16:28

          Uit die rfgobalnet site:
          “At 60GHz, the extremely high atmospheric absorption level is due primarily to the molecular composition of the atmosphere. Figure 3 illustrates the atmospheric attenuation characteristics for wavelengths from 3 cm to 0.3 mm. For millimeter waves, the primary absorption molecules are H2O, O2, CO2 and O3. Since the presence of O2 is fairly consistent at ground level, its effect on 60GHz radio propagation is easily modeled for margin budgeting purposes. In addition, the high level of attenuation from oxygen absorption makes even the worst weather-related attenuation insignificant, especially on the short paths where 60GHz systems operate. Even extremely heavy rainfall, 25mm/hr (5dB/KM), will make only a very small percentage contribution to aggregate attenuation in the 60GHz oxygen absorption region.”

          Maar dat zuurstof verhaal komt tijdens het cherry-picken natuurlijk het beste uit. Dan doet de rest er zelfs niet toe.

        • Renate1 says

          16 April 2020 at 16:53

          Natuurlijk niet. Het gaat er om dat je paniek zaait met een verhaal dat voor een leek misschien wetenschappelijk klinkt.

          En emotionele verhalen doen het altijd veel beter dan een wetenschappelijk verhaal.

          Daarom ergerde ik me gisteren ook aan het gesprek in Met het oog op morgen met een bestuurslid van de stichting Elektrohypersensitiviteit. Daar kun je dan nog wel een wetenschapper tegenover zetten, maar helpen zal het niet. Wat waarschijnlijk blijft hangen is dat de straling van 5G gevaarlijk is.

  10. Miquael Res says

    17 April 2020 at 18:21

    Mevrouw Ossehaas toonde weer een immense hoeveelheid “love and light” in een interview waarin ze wederom bij gebrek aan argumenten en bewijs in scheldkannonades losbarstte. Daarna nog even beroep doen op haar (miljoenen tellende)kijkcijfers omdat een goede drogredenering niet mag ontbreken https://www.facebook.com/100007754328417/videos/2549506365317816/

    Log in to Reply
    • RV says

      17 April 2020 at 18:34

      Ik ken u niet, meneer Res,

      maar heel erg bedankt voor uw bijdrage. Einde carrière! Aldus mevrouw Ossewa. Ossebraad. Of Osseziemaar. De NOS geeft geen bronnen. DUS mevrouw Ossestaart hoeft dat ook niet. En dat heeft gestudeerd. In elk geval, er komt een rechtszaak. Leuk. Maar ik vrees dat er geen rechtszaak komt. Jammer.

      Log in to Reply
    • RV says

      17 April 2020 at 19:11

      https://pointer.kro-ncrv.nl/artikelen/ongehoord-nederland-publiceert-video-met-28-onjuiste-en-onbewezen-uitspraken-over-het

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        17 April 2020 at 20:25

        En deze nieuwe omroep zou dan toegelaten willen worden tot het bestel?
        Ik vind Powned en WNL al niks, maar dit is nog erger.

        Log in to Reply
      • Hans1263 says

        17 April 2020 at 21:49

        Ik verheug me nu al op de discussies die we gaan krijgen als er straks een coronavaccin bestaat en de overheid zich gaat afvragen of dit verplicht moet worden worden gesteld. De Lossebaarden zul je horen tekeergaan!

        Log in to Reply
        • RV says

          18 April 2020 at 00:01

          Totdat mevrouw Mosselbaard zelf tot de risicogroep behoort.

        • Renate1 says

          18 April 2020 at 11:54

          Als mevrouw Ossestaart zelf tot de risicogroep behoort, zal ze nog steeds blijven volhouden dat het vaccin gevaarlijk is en dat er nanochips in zitten.

        • Hans1263 says

          18 April 2020 at 12:31

          De link van dhr. Res bekeken. Het ordinaire mens is werkelijk knotsgek. Niet te hopen dat het karonje ooit invloed zou kunnen krijgen.

  11. RV says

    18 April 2020 at 17:32

    Maar Harry als ik jou ook even mag verbeteren, Nederland heeft twaalf en geen elf provincies.
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Provincies_van_Nederland
    🙂
    Engelstalige video, ongeveer 4.40

    Log in to Reply
  12. Hans1263 says

    20 April 2020 at 16:07

    Godsdienst, complotdenken en kwakzalverij zijn 1 pot nat.
    Daarom heb ik zojuist even iets voor mevrouw Ossebaard opgezocht. Volledig overbodig vanzelfsprekend, want ze is taal- en letterkundige en dus (?) op de hoogte van haar klassieken. Ik hoef er voor haar dus ook niet bij te vermelden welke de schrijver is van het volgende op haar “visie” toepasselijke citaat.
    Theologie… die hysterische beschouwing van dingen die er niet zijn, en die dan ook, volgens het getuigenis der adepten zelf, juist hieraan haar waarde ontlenen, dat niemand ze begrijpen kan.

    Log in to Reply
    • RV says

      23 April 2020 at 18:45

      Vast Multatuli. Idee nummer zoveel. Multalegi.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        23 April 2020 at 19:39

        De dichters Bilderdijk en Da Costa waren daarentegen weer aanhangers van de anti-vaccinatiebeweging, die zich indertijd tegen de koepokinenting verzette.

        Log in to Reply
        • RV says

          24 April 2020 at 04:31

          Te veel knotsgekke theologie, te weinig gezond verstand. Vaccinatie echter valt verdomd goed met de Bijbel in je hand te verdedigen.

        • Renate1 says

          24 April 2020 at 10:44

          Tja, met de bijbel in de hand kun je alles verdedigen, zowel vaccinaties als het niet vaccineren.
          En zo kan ik nog wel meer dingen vinden die je met de bijbel in de hand kunt verdedigen, terwijl je ook het tegendeel met de bijbel in de hand kunt verdedigen.

      • Hans1263 says

        23 April 2020 at 20:57

        577

        Log in to Reply

Trackbacks

  1. ZML - Er is geen link tussen 5G en corona - Kloptdatwel? says:
    22 April 2020 at 10:05

    […] week deelden we hier al een YouTube video van Harry Hol die kritiek leverde (op een deel) van wat Ossebaard allemaal uitkraamt over COVID-19. Voor een […]

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft
7 April 2025 - Pepijn van Erp
Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft

Professor Gerard ’t Hooft had al een Nobelprijs op zak, maar kan sinds dit weekend nog een van de meest prestigieuze onderscheidingen in de wetenschap op zijn indrukwekkende palmares bijschrijven: hij kreeg de Special Breakthrough Prize in Fundamental Physics! ’t…Lees meer Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Dr. Vinay Prasad is Now the Medical Establishment. It’s His Job to Run RCTs, and It’s Our Job to Call Him a Lying Piece of $#!& if He Fails.
9 May 2025 - Jonathan Howard

"I wish Vinay all the best for his new role. It's a whole new state of play when the buck stops with you." The post Dr. Vinay Prasad is Now the Medical Establishment. It’s His Job to Run RCTs, and It’s Our Job to Call Him a Lying Piece of $#!& if He Fails. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis
8 May 2025 - Scott Gavura

Spring is a miserable season for those with seasonal allergies. There are effective drug- and non-drug measures that can control most symptoms effectively. The post Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pig Heart Xenografts for Infants
7 May 2025 - Steven Novella

Organ transplant is a potentially lifesaving medical intervention, but there is a critical lack of donor organs. Even in a wealthy country like the US, there are about 100,000 people on the waiting list for an organ transplant, but only about 23 thousand organs become available each year. About 6 thousand people die each year while on the waiting list. For this […] The post Pig Heart Xenografts for Infants first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://archive.is/1Exnu staat een gearchiveerde versie van een recente posting van Ronald Meester op LinkedIn. In deze posting verwijst
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsEen verbeterde versie van Hoofdstuk 6 van dit rapport van Ronald Meester en Marc Jacobs is op 22 april 2025
  • Hans1263 on Volgens Maurice de Hond beschikt hij over telepathische gavenHet filmpje waarin hij een trucje met Jeroen Pauw uithaalt, bewijst natuurlijk helemaal niets, ja misschien het denkniveau van De
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (17-2025)En de paashaas is er snel vandoor gegaan,
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (17-2025)@Renate1 Nee, de paashaas heeft het in een mandje op zijn rug. 😅😅😅

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in