• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (22-2020)

De linke weekendbijlage (22-2020)

30 May 2020 by Pepijn van Erp 16 Comments

De linke weekendbijlage (22-2020) 5
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • Nature: The epic battle against coronavirus misinformation and conspiracy theories
  • BBC: Pulling apart a £339 anti-5G USB stick
  • IGJnl: Inspectie legt boetes op voor reclame voor niet-geregistreerde homeopathische geneesmiddelen – de recente boete is waarschijnlijk opgelegd aan homeopaat Martin de Munck die geld aan het inzamelen is om er tegen in bezwaar te gaan.
  • Bulletin of the Atomic Scientists: Students on lockdown create a global guide to coronavirus conspiracy theories, fake cures, and other whopping lies
  • ABC: ‘We can’t get her back’: When conspiracy theories ‘hijack’ friends and family
  • Skepter: Stralende ogen
  • Skepter: De rook trekt op
  • Scepticus: Anti-vaxx fundamentaliste Eva van Zeeland
  • Nieuwscheckers: Waarom niet bewezen is dat door uitgestelde zorg tijdens de coronacrisis 100 tot 400 duizend levensjaren verloren gingen
  • Podcast De Dag: Wie profiteren van de corona-complotten?

En komende woensdag bij Skeptics in the Pub:

ONLINE EVENT: Dr. Rianne Stam: Electromagnetic fields & 5G: A new health hazard?

Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.8

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (22-2020) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Meedenken over het Skepsiscongres 2020
Next Entry »
Vereniging Homeopathie misleidt met donatiecampagne voor ‘rechtszaak’

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. RV says

    30 May 2020 at 10:37

    Skepter: Stralende ogen

    Zeer interessant. Ook in verband met het platte-aardegeloofje.
    Ik herinner mij een gedicht van Constantijn Huygens waarin hij het ook heeft over stralende ogen, ogen die bij het zien stralen uitzenden. Literatuur kun je soms ook als een historische bron gebruiken.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      30 May 2020 at 17:05

      De suggestie dat je zou voelen dat iemand achter je “priemend” naar je kijkt, is ook niet uit te roeien.

      Log in to Reply
  2. Renate1 says

    30 May 2020 at 14:15

    Eva van Zeeland is behoorlijk de weg kwijt. Vervolgens roept ze tegen de mensen die willen weten of ze wel weet waar ze heen gaat, dat ze zelf maar een kaart op internet moeten zoeken. Maar natuurlijk geen kaart van officiële kaartenmakers, of van Google, want die sturen je alleen maar met een kluitje in het riet.

    En een artikel over de vraag of anti-vaxers zich nu willen laten vaccineren.
    https://www.volkskrant.nl/wetenschap/willen-de-antivaxers-nu-wel-een-vaccin~bfaa8fc78/
    Antwoord:
    De fanatiekelingen niet, want die geloven in allerlei complotten, maar misschien dat de twijfelaars nog wel te overtuigen zijn.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      30 May 2020 at 17:12

      Ze reageert precies als veel (of misschien we alle?) andere complotdenkers. Zie b.v. ook dat knotsgekke interview met la Ossebaard. Als je doorvraagt wordt ze boos of geirriteerd. Complotdenkers kunnen niet tegen doorvragen. Ze hebben hun gekke meninkje al gevormd en dat is definitief. Wetenschap en skepsis is complotdenkers vreemd.

      Log in to Reply
      • RV says

        30 May 2020 at 18:31

        Waarbij zij aangetekend dat scepsis wetenschappelijke scepsis is oftewel wetenschappelijk kritisch rationalisme.

        Log in to Reply
  3. Renate1 says

    30 May 2020 at 19:17

    Hier nog een interessant artikel over de wetenschap rond het coronavirus en met name over het feit dat men vaak erg snel dingen publiceert:
    https://www.latimes.com/opinion/story/2020-05-26/coronavirus-research-studies-confusion

    Log in to Reply
  4. unbanmagic says

    1 June 2020 at 09:21

    https://www.theguardian.com/world/2020/may/31/covid-19-expert-karl-friston-germany-may-have-more-immunological-dark-matter

    Neuroscientist Karl Friston, of University College London, builds mathematical models of human brain function. Lately, he’s been applying his modelling to Covid-19, and using what he learns to advise Independent Sage,

    Log in to Reply
  5. FVerweven says

    1 June 2020 at 17:04

    Hoe Fox News uitgroeide tot witwasser van Trumps complottheorieën
    https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/hoe-fox-news-uitgroeide-tot-witwasser-van-trumps-complottheorieen~bb9d2920/

    Wie gaat Baudet’s complotten verspreiden? Ongehoord Nederland?

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      1 June 2020 at 18:06

      Vast. Maar de heer Baudet verspreidt z’n complotten ook zelf wel op YouTube. Daarbij zal hij ook nog wel hulp krijgen van Café Weltschmerz en anderen die alle mogelijke onzin op YouTube verspreiden. WNL wil misschien ook nog wel een handje helpen. Ik zie ook al een filmpje van Blue Tiger Studio, waarin de heer Elens z’n onzin mag verspreiden. Allemaal kanalen, die flink wat kijkers trekken. Een filmpje op Café Weltschmerz 113.000 weergaven in 5 dagen (overigens geen Baudet, maar het trekt wel zijn aanhang), de heer Baudet bij WNL 15.000 weergaven in 5 uur, een filmpje van de heer Elens 391.000 keer bekeken in 3 weken. Maurice de Hond en Pim van Galen bij Café Welschmerz 505.000 weergaven in 2 weken.

      Log in to Reply
  6. Renate1 says

    1 June 2020 at 19:01

    Wat moet je nu eigenlijk geloven van ‘Dokters van morgen’?
    https://zorgnu.avrotros.nl/uitzendingen/uitzending/item/de-kracht-van-placebos-nepoperaties-en-virtual-reality-dokters-van-morgen-28-05-2020/
    Dat placeboverhaal klinkt nu niet echt vreselijk geloofwaardig.

    Log in to Reply
  7. Renate1 says

    3 June 2020 at 18:15

    In China mag je kennelijk ook geen kritiek meer hebben op TCM.
    https://respectfulinsolence.com/2020/06/03/beijing-proposes-criminalizing-slandering-or-libeling-tcm/

    Log in to Reply
    • RV says

      3 June 2020 at 18:39

      Dat gebeurt er nou als er van de andere kant ook wordt gecensureerd. Maar onderbuiklinks begrijpt zoiets niet.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        3 June 2020 at 18:58

        Wat wordt er dan aan de andere kant gecensureerd?

        Log in to Reply
  8. Renate1 says

    5 June 2020 at 14:05

    En weer een stuk over hydroxychloroquine
    https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/wat-heeft-het-populisme-toch-met-de-wonderpil-hydroxychloroquine~b0bbf8c9/

    Ergens is het vreemd dat de mensen die altijd de mond vol hebben over big pharma, hier massaal achteraan lopen. Het lijkt wel alsof men denkt dat als de wetenschappers ergens tegen zijn, het juist goed moet zijn. Daarbij vergeet men dan maar dat dit toch gewoon een product van de farmaceutische industrie is en dat men, als het inderdaad goed zou werken, echt wel manieren zou vinden om hier meer geld aan te verdienen. Kijk bijvoorbeeld naar de heer Shkreli https://nl.wikipedia.org/wiki/Martin_Shkreli

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      5 June 2020 at 18:07

      En als toevoeging het blog van Orac (David Gorski)
      https://respectfulinsolence.com/2020/06/05/surgisphere-debacle/

      Log in to Reply
  9. Renate1 says

    5 June 2020 at 18:36

    Als extraatje een interview met de heer Raoult, die toch niet als een sympathiek mens overkomt, maar eerder als een arrogant baasje, voor wie de regels van wetenschappelijk onderzoek niet gelden, omdat hij meent daar boven te staan.
    https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/populistische-arts-met-een-achterban-verkondigt-het-hydroxychloroquine-evangelie-vanuit-marseille~b932b25c/

    Raoult is een arts met een achterban, waarmee hij het liefst direct communiceert via YouTube en Twitter. De traditionele media vertekenen de werkelijkheid, vindt de hoogleraar microbiologie. Uitnodigingen van de hard-kritische politiek interviewer Jean-Jacques Bourdin liet hij herhaaldelijk onbeantwoord. Toen hij zich deze week op zijn werkkamer liet interviewen door nieuwsanchor David Pujadas, die hem zei dat de mensen zich afvragen waarom hij geen gerandomiseerd onderzoek heeft gedaan, antwoordde Raoult: ‘U vergist zich. De mensen denken niet zoals u, de mensen denken zoals ik.’

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger?
16 September 2025 - Ward van Beek
Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger?

.In het dagelijks leven loop je als skepticus tegen heel andere zaken aan dan klassieke skeptische thema’s als homeopathie of een platte aarde. Dubieuze kleurentests op werk, vasten zou gezond zijn, en de kracht van positieve mindsets. Skepsis-podcastpresentator Richard Engelfriet sluist u door alledaagse…Lees meer Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger? › [...]

KNAW symposium “Debating the Facts”
8 September 2025 - Ward van Beek
KNAW symposium “Debating the Facts”

. Maandagmiddag 15 september organiseert de KNAW het symposium “Debating the Facts”, met onder andere Nobelprijs-winnaar Guido Imbens en onze Skepsis-voorzitter, Eric-Jan Wagenmakers. Hoe te voorkomen dat feiten ‘ook maar een mening’ worden… Er zijn nog een paar plaatsen. Voor meer…Lees meer KNAW symposium “Debating the Facts” › [...]

Global Skeptics in The Pub-marathon
18 August 2025 - Ward van Beek
Global Skeptics in The Pub-marathon

 Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op vrijdag 22 augustus 2025 kunnen zij elkaar online ontmoeten!Die dag duiken skeptici vanuit de gehele wereld gezamenlijk (voor de tweede keer)…Lees meer Global Skeptics in The Pub-marathon › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Natural History
16 September 2025 - Mark Crislip

It usually takes me several weeks to write these essays, in part because I am slow, and in part I have more to do in retirement than I ever did when working. But as this goes live, I am recovering from a new knee replacement. As I age I am having everything that fails and either be replaced or removed. Orchiectomy next? […] The post Natural History first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 2: VAERS, the FDA, and ACIP
15 September 2025 - David Gorski

The Food and Drug Administration appears to be about to weaponize a classic antivax trope against COVID-19 vaccines, the abuse of reports to the Vaccine Adverse Events Reporting System to falsely portray them as deadly, even as news reports suggest that RFK Jr. will further restrict access to COVID-19 and three childhood vaccines. Here we go again. The post Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 2: VAERS, the FDA, and ACIP first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Jay Bhattacharya: From Massively Overhyping to Limiting and Defunding Vaccines in 4 Years
12 September 2025 - Jonathan Howard

Who could be to blame for the lack of trust in mRNA vaccines? The post Dr. Jay Bhattacharya: From Massively Overhyping to Limiting and Defunding Vaccines in 4 Years first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (37-2025)Inderdaad, iets te snel getikt. Van mij mogen vormen van plicht ook wel, b.v. vaccinatie om toegang voor kinderen te
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (37-2025)Ik neem aan dat u RFK bedoelt. Over het geheel genomen ben ik hert wel met Sjamadriaan eens, hoewel ik
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (37-2025)Helemaal eens met Sjamadriaan. Ook ik erger me aan programma's waarin zonodig tegenover de deskundige een totale onbenul op het
  • Renate1 on Astrologie in het Teylers MuseumPlacebo vind ik ook onethisch. Maar de 'logica' van platte-aarde-gelovigen is niet zo ver verwijderd van de 'logica' van mensen
  • Hans1263 on Astrologie in het Teylers MuseumJe kunt toch ook zo'n goed gesprek beginnen zonder die malle verzinsels met sterrenbeelden en planeten? Maar OK, misschien geeft

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in