• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Dick Bijl blundert met Japanse cijfers

Dick Bijl blundert met Japanse cijfers

29 November 2021 by Pepijn van Erp 6 Comments

Voormalig hoofdredacteur van het Geneesmiddelenbulletin Dick Bijl speelt een belangrijke rol in de misleiding rondom maatregelen ter bespreiding van de coronapandemie. Hij stond aan de wieg van desinfo club Artsen Covid Collectief en zaait verwarring over de effectiviteit van de vaccins.

Zijn laatste artikel op zijn website overnu.nl bevat stuitende nonsens: data uit Japan zou aantonen dat het risico voor twintigers om te overlijden aan een coronavaccinatie zeven keer zo hoog is als het risico op overlijden door covid-19. Er klopt geen drol van, wat zeker een epidemiloog als Bijl direct zou moeten opvallen als hij het artikeltje uit het Japanse tijdschrift Med Check even goed had gelezen .
Dick Bijl blundert met Japanse cijfers 5
In dat artikel worden drie doden binnen 28 dagen na vaccinatie opgevoerd, waarvan de auteur zonder al teveel onderbouwing betoogt dat het doden door vaccinatie zijn. Van gegevens uit een obductie is geen sprake, alleen in twee gevallen wordt iets over een post-mortem CT scan gemeld. Enfin, deze drie ‘vaccinatiedoden’ vielen dan onder de circa 940.000 twintigers die gevaccineerd waren in Japan tot op het moment van de dataverzameling.

Dick Bijl blundert met Japanse cijfers 6
De bizarre vergelijking in het artikeltje uit Med Check

En dan nu waar het compleet misgaat. Deze drie overlijdens worden vergeleken met de zeven doden vanwege covid-19 die tot dan toe in Japan te betreuren waren in deze leeftijdscategorie, die in totaal uit 11,8 miljoen personen bestaat. Nu vergelijkt de auteur doodleuk 3 op 940.000 met 7 op 11.800.000 om op een verhouding van de risico’s van 5,4 uit te komen. Met nog wat gecorrigeer voor de man/vrouw verhouding wordt het zelfs een zeven keer zo hoog risico. De blunder die gemaakt wordt is dat je er niet van uit kunt gaan dat die 11,8 miljoen twintigers allemaal covid-19 hebben gehad. Dat kan ook helemaal niet als je naar de totale besmettingscijfers van Japan kijkt, die voor de totale populatie nu nog niet boven de 2 miljoen uitkomen.

Kortom: Bijl ziet niet dat allerminst vaststaat dat die drie doden veroorzaakt zijn door de vaccinaties en mist dat de vergelijking in het Med Check artikel er in feite ten onrechte van uitgaat dat het bij zeven covid-doden blijft als alle 11,8 miljoen twintigers besmet zouden raken met corona, wat tot dusver maar bij een fractie daarvan is gebeurd.

NB het tijdschrijft Med Check is lid van de International Society of Drug Bulletins waarvan Bijl voorzitter is.


Kleine aanvulling over de cijfers zelf. Zoals uit het screenshot van het artikeltje in Med Check op te maken valt rekende de Japanse auteur met 7 covid-doden op 2 juni en ook met 10 doden op 11 augustus, maar dus telkens met de 11,8 miljoen als noemer van de breuk. Dan daalt de ‘mortality risk ratio’ in zijn eigen verhaal in twee maanden dus al van 5,4 naar 3,8 terwijl er niets veranderde aan het vaccin en ook het virus niet opeens gevaarlijker werd. Dat had natuurlijk een belletje moeten doen rinkelen.
Per 8 november was het aantal sterfgevallen door covid in deze leeftijdscategorie gestegen tot 25 (link) en daarmee zou volgens de logica van de auteur dan die ‘mortality risk ratio’ verder zijn gedaald tot 1,5. Die 25 covid-doden komen echter van 423.463 covid-gevallen en dus is die ‘mortality risk ratio’ eigenlijk 0,05. Voor de vergelijkingen op 2 juni en 11 augustus kom je het aantal casussen, respectievelijk 132.490 en 252.840, uit op 0,06 respectievelijk 0,08.

Steun Kloptdatwel

Dick Bijl blundert met Japanse cijfers 7Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (48-2021)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (49-2021)

Filed Under: Algemeen Tagged With: corona, covid-19, Dick Bijl, vaccinatie

Reader Interactions

Comments

  1. Wilma S. says

    4 December 2021 at 18:29

    Voormalig hoofdredacteur van het Geneesmiddelenbulletin Dick Bijl speelt een belangrijke rol in de misleiding rondom maatregelen ter bespreiding van de coronapandemie. Hij stond aan de wieg van desinfo club Artsen Covid Collectief en zaait verwarring over de effectiviteit van de vaccins.

    Daar komt dit staaltje desinformatie via het ACC nog bij:
    https://kloptdatwel.nl/2021/12/04/de-linke-weekendbijlage-49-2021/comment-page-1/#comment-92623

    Log in to Reply
  2. Richard Rasker says

    5 December 2021 at 12:33

    Over ‘onveiligheid’ van coronavaccins:
    https://nos.nl/artikel/2408276-ongevaccineerden-over-coronapas-en-code-zwart-ik-word-alleen-maar-stelliger
    “Marjon (50, neerlandica) vertelde in augustus over haar redenen om zich niet tegen corona te laten vaccineren: “Ik ben verbaasd dat corona als een a-ziekte wordt gezien, ik zie het zelf meer als bijvoorbeeld de Mexicaanse griep.”
    Arrogante mevrouw Marjon denkt dus dat ze het beter weet dan miljoenen artsen, wetenschappers en overheidsdiensten. Ze weet het zelfs beter dan de realiteit – want Covid-19 heeft wereldwijd inmiddels ruim 5 miljoen doden gekost, tegen naar schatting zo’n 300.000 voor de Mexicaanse Griep (zie https://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_pandemic ). En dat MET uitgebreide maatregelen tegen verspreiding van de ziekte, in tegenstelling tot 2009, waarbij afgezien van vaccinatie amper merkbare maatregelen waren getroffen.

    Maar er is meer:
    “Daarnaast gebruik ik medicijnen tegen reuma, ik vind het te gewaagd om die spuiten te combineren met dit gloednieuwe vaccin.” … “Nee, van mijn besluit om geen vaccinatie te nemen tegen corona ben ik alleen maar meer overtuigd. Het is niet veilig met mijn medicatie.”
    Arrogante mevrouw Marjon weet dus ook dit beter dan al die artsen en specialisten: het vaccin is niet veilig met haar medicatie, punt – ondanks dat er geen enkele arts of onderzoeker is die dit heeft vastgesteld. Het is een verzinsel dat rechtstreeks aan haar eigen fantasie ontsproten is. Juist mensen met onderliggende kwalen zoals arrogante mevrouw Marjon kunnen zich beter maar laten vaccineren, want zij lopen een veel groter risico op ernstige ziekte en overlijden als ze daadwerkelijk corona krijgen.

    “Maar ik durf mijn gezondheid echt niet op het spel te zetten.”
    En ‘gewoon’ corona krijgen met ongeveer 1% kans op overlijden is NIET de gezondheid op het spel zetten? Tssk …

    “En wat betreft mijn tienerzoon: ik blijf het voor kinderen onnodig vinden, de langetermijnrisico’s wegen niet op tegen de kortetermijnwinst.””
    En opnieuw denkt arrogante mevrouw Marjon dat ze het beter weet dan artsen en wetenschappers: die vaccins hebben zeker weten langetermijneffecten, dus moet je ze ook niet geven aan jongere mensen die geen reumamedicijnen gebruiken. En dat terwijl deskundigen het er unaniem over eens zijn dat bijwerkingen op lange termijn extreem onwaarschijnlijk zijn – zie https://thelogicofscience.com/2021/08/30/future-long-term-side-effects-from-covid-vaccines-are-extremely-unlikely/

    Misschien is het een goed idee om een RIVM-voorlichtingsafdeling ‘DK’ in het leven te roepen? Want er lijken steeds meer van dit soort hopeloze gevallen Dunning-Kruger rond te lopen, mensen zonder relevante opleiding die denken dat ze het allemaal veel beter weten dan de deskundigen die er niet alleen minstens tien jaar voor gestudeerd hebben, maar ook dagelijks te maken hebben met de ellende die Covid-19 aanricht.

    Ik ben helemaal niet voor een vaccinatieverplichting, maar met dit soort ‘argumenten’ van mensen die geen idee hebben hoezeer ze ernaast zitten met hun stellige overtuigingen (ik zal het woord ‘dom’ nog maar even niet in de mond nemen) zou ik bijna geneigd zijn mijn standpunt te heroverwegen.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      5 December 2021 at 12:59

      Ik las het een en ander ook en had de link elders geplaatst.
      Bij die mevrouw met reuma dacht ik dat ze dan misschien het beste haar arts zou kunnen raadplegen, als ze twijfels over het vaccin had. Maar nee, mevrouw gaat op haar eigen onderbuikje af.

      Bij de redeneringen van de anderen zie ik ook nog wel de nodige krompraat. Maar nee, niets zal ze overtuigen, zelfs drang of dwang niet. En maar leuteren over discriminatie en over dat er ook gevaccineerden in het ziekenhuis liggen.

      Log in to Reply
    • Renate1 says

      5 December 2021 at 16:18

      Misschien kan mevrouw Marion dit stukje ook nog even lezen:
      https://nos.nl/artikel/2408314-coronapandemie-treft-ook-reumapatienten-door-wereldwijd-medicijntekort

      Begin dit jaar werd duidelijk dat de reumamedicijnen ook werken tegen het afremmen van corona-infecties bij ziekenhuispatiënten. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) adviseerde daarom in juli aan artsen deze middelen te gebruiken om ernstige corona-infecties te beteugelen. De vraag naar deze ontstekingsremmers is sindsdien wereldwijd geëxplodeerd.

      Het gevolg is dat er nu overal tekorten dreigen. Voor patiënten met reumatoïde artritis zijn deze medicijnen essentieel om te voorkomen dat hun gewrichten verregaand worden beschadigd. Het is niet ongewoon dat mensen zonder deze middelen hun handen niet meer kunnen gebruiken.

      Log in to Reply
  3. Wilma S. says

    6 December 2021 at 09:49

    Draadje van Pepijn van Erp over het (haast onvoorstelbare) gebrek aan niveau bij het ACC:

    Dit is wel hilarisch. In een (enorm vertraagde) reactie van @ArtsenC op keiharde kritiek van oa @chivo_tweets staat verwijzingen naar artikelen die al ingetrokken zijn, maar deze is wel echt bizar: >>

    https://twitter.com/pjvanerp/status/1467601088266313740

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. 3phalanx says:
    13 January 2022 at 03:03

    2leadership

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 35.2 – Zomernummer 2022
8 June 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.2 – Zomernummer 2022

Subliminale reclameboodschappen, communicerende planten, intelligente dieren en een uitgebreide quiz om denkfouten te ontdekken. En hoe zit dat nu met het populaire mindfulness? Lees erover in het nieuwe nummer van Skepter. Het bericht Skepter 35.2 – Zomernummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

European Skeptics Congress 2022 vindt plaats in september te Wenen
15 May 2022 - Pepijn van Erp

  Het tweejaarlijks georganiseerde congres van de koepel van Europese skeptische organisaties ECSO zal komende keer plaatvinden in Wenen, van 8 t/m 11 september. Een uitgelezen moment om actieve skeptici te onmoeten en te horen waar die zich zoal mee bezighouden in hun landen. Zeker nu het het weer het eerste congres is na het ... Meer lezen Het bericht European Skeptics Congress 2022 vindt plaats in september te Wenen verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Gauquelin’s Mars Effect
9 March 2022 - Jan Willem Nienhuys
Gauquelin’s Mars Effect

For Dutch version click on flag.   The Mars Effect kept skeptics quite busy for quite some time. One of the amazing things is how easily all kinds of skeptics were fooled and how quickly they launched themselves into investigations without examining properly the source of this effect. Rereading the original articles doesn’t lessen this ... Meer lezen Het bericht Gauquelin’s Mars Effect verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

SKEPP reikt jaarlijkse prijzen uit
14 June 2022 - tayson

Sinds 1996 reikt SKEPP, de Studiekring voor Kritische Evaluatie van Pseudowetenschap en het Paranormale, jaarlijks twee prijzen uit. De Zesde Vijs wordt uitgereikt aan iemand die zich het voorbije jaar verdienstelijk heeft gemaakt in het verspreiden van objectieve wetenschappelijke kennis. De twijfelachtige eer van de Skeptische Put gaat naar een persoon of organisatie die zich tegen de verwachtingen in uitzonderlijk onkritisch heeft opgesteld inzake wetenschap. [...]

Expertengroep GEMS wint Zesde Vijs - Laudatio
14 June 2022 - tayson

Goed twee jaar geleden, op 18 maart 2020, ging ons land voor de eerste keer in lockdown. Niet-essentiële winkels gingen dicht, thuiswerken werd de norm, de horeca sloot de deuren, niet-essentiële verplaatsingen werden verboden, op school werden lessen opgeschort en zelfs de grenzen gingen gedeeltelijk toe. Het concept bubbel werd ingevoerd, waardoor ook contacten met familie en vrienden fors werden ingeperkt. In een rusthuis in Brussel stierf diezelfde maand de eerste Belgische burger aan covid-19. Iedere dag zagen we de nieuwsberichten over stijgende coronacijfers. [...]

SKEPP op Nerdland - illusies en vraagstukken
8 June 2022 - Paul De Belder

Ben je niet op het festival geraakt? Of wil je nog eens nalezen hoe het weer in elkaar stak? Op deze pagina vind je een beschrijving van alle vraagstukken waar onze bezoekers zich het hoofd over braken. De oplossing en verklaring zit telkens weggestopt achter een link. Probeer het eerst zelf, voor je gaat "spieken". Sommige proeven of illusies konden enkel ter plaatse worden uitgevoerd of ervaren, omdat er specifieke objecten voor nodig waren. [...]

COVID Associated With Neurodegenerative Disorders
29 June 2022 - Steven Novella

COVID infection has been associated with an increased risk of neurodegenerative and neurovascular disease - another reason to keep our eye on this serious illness. The post COVID Associated With Neurodegenerative Disorders first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Role of Liquid Biopsies in Oncology
28 June 2022 - Harriet Hall

Liquid biopsies can be used to reduce the amount of chemotherapy used for patients with stage II colon cancer. The post The Role of Liquid Biopsies in Oncology first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Legislative alchemy and abortion: How the fall of Roe v. Wade will degrade science-based medicine
27 June 2022 - David Gorski

The U.S. Supreme Court overturned Roe v. Wade on Friday, eliminating the federal right to an abortion. What does that mean for science-based reproductive health and science-based medicine in general? Hint: It's not good, even for areas of medicine outside of reproductive health. The post Legislative alchemy and abortion: How the fall of Roe v. Wade will degrade science-based medicine first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on Kwakzalverij voor welgestelden – Sander en de kloofKunt u zich nader verklaren, zonder reclame te maken voor een website die apparaten verkoopt om water te demineraliseren?
  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (26-2022)Chris klomp vandaag met 'Het valse frame van rechtsfilosoof Raisa: https://chrisklomp.nl/het-valse-frame-van-rechtsfilosoof-raisa/ Framen is
  • Sven Maseland on Kwakzalverij voor welgestelden – Sander en de kloofDIt is pure onzin! Sander lult uit zijn nek. https://gruenbeck.nl/oplossingen/omgekeerde-osmose/
  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (26-2022)@Renate1 Het is misschien wel harteloos, maar misschien niet zo bedoeld.Ik vind het al niet te filmen dat een openbare
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (26-2022)Een beetje merkwaardig om naar de moord op Pim Fortuin te wijzen, terwijl men het rijtje zelf aan wil vullen

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2022 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in