• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Hoax / UFO video’s zijn nep! Case closed.

UFO video’s zijn nep! Case closed.

5 July 2011 by Gert Jan van 't Land 6 Comments

Op 3 juli berichtte Kloptdatwel dat er sterke aanwijzingen zijn dat de Londense UFO video’s nep zijn. Het bewijs daarvoor was al een paar dagen eerder beschikbaar op internet. Op 28 juni leverde de Duitse website Grenz|wissenschaft-aktuell de bewijzen. Dat nieuws vond ik pas op 4 juli op Google News. De Duitse website laat er geen twijfel over bestaan: de drie video’s die we hier op Kloptdatwel eerder lieten zien, bevatten fouten die bewijzen dat de video’s met behulp van beeldbewerkings-technieken zijn gefabriceerd. Er is ook een video op youtube gezet met gedetailleerde informatie waaruit blijkt dat de UFO-video een hoax is (met dank aan Timmerman).

Dit is de video die we op Kloptdatwel eerder lieten zien:

http://www.youtube.com/watch?v=0AouX-nWvv4

En dit is het Duitse bewijs dat de video nep is:

UFO video's zijn nep! Case closed. 1
De UFO is eventjes vóór het gebouw te zien – en dat kan niet (grenzwissenschaft-aktuell.blogspot.com)

De Duitse website heeft Oliver Meinolf Voss (cgigalaxy.com) gevraagd om de beelden te analyseren. Voss is expert op het gebied van Computer Generated Imagery. Voss somt de bewijzen op:

  1. Eén van de objecten is voor een gebouw te zien, en dat kan niet (dit is te zien in de frame voor frame weergave hierboven).
  2. De objecten zijn te helder en te blauw in vergelijking met de rest van de video.
  3. Sommige objecten verdwijnen nog voordat ze achter een gebouw lijken te vliegen.
  4. Het vierde argument is iets voor deskundigen: de ‘UFO’s’ zijn klaarblijkelijk interlaced terwijl de achtergrond non-interlaced is.
  5. De camera volgt de objecten niet, en dat is ongeloofwaardig.
  6. In twee van de drie video’s zijn exact dezelfde titelteksten gemonteerd, terwijl de drie video’s zogenaamd door verschillende mensen op het net zijn gezet.
  7. Het grote witte object vertoont een ‘chromatische abberatie’ (kleurafwijking) die nergens anders in de video te zien is.
  8. Voss legt verder uit dat er sterke aanwijzingen zijn dat alle drie video’s met dezelfde Amerikaanse camera zijn gefilmd.

Er is ook een gedetailleerde debunk-video (met dank aan Timmerman):

http://www.youtube.com/watch?v=7N9HAH3lBeY

We meldden eerder dat CBS het gedrag van de cameraman zeer ongeloofwaardig vond. Die wendt de camera af naar het publiek op straat. Dat is ongeloofwaardig.

Case closed.

Steun Kloptdatwel

UFO video's zijn nep! Case closed. 2Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Helderziende foutjes
Next Entry »
De Ecowasbal werkt niet

Filed Under: Hoax, UFO, Uit het nieuws Tagged With: buitenaards bezoek, londen, london, ufo, video

Reader Interactions

Comments

  1. Timmerman says

    5 July 2011 at 08:56

    ‘Object volgen met camera’
    ‘Kleurcorrectie ná montage toepassen’
    ”Interlacing’ opgezocht’

    *noteren in aantekeningenboekje doet*

    Log in to Reply
  2. Jan Willem Nienhuys says

    5 July 2011 at 09:28

    Ik kan niet zo gauw vinden  wáár in het filmpje het lichtbolletje achter het gebouw verdwijnt.

    Log in to Reply
  3. Timmerman says

    5 July 2011 at 10:13

    1.52, rechtsonderaan. Of hij echt nog even zichtbaar is vóór het gebouw ipv te verdwijnen kan ik in het filmpje niet zien, dat moet ik dan maar geloven nav de stills. (ik geloof ze) 

    Maar misschien zijn die stills wel bewerkt en verdween de stip in het echt wél achter het gebouw. Of zien we een reflectie voor het gebouw. ‘t Is een complot! Een cover-up! Het debunken is begonnen 😉

    Log in to Reply
  4. Timmerman says

    5 July 2011 at 13:25

    http://www.youtube.com/watch?v=7N9HAH3lBeY&feature=player_embedded

    Log in to Reply
  5. Timmerman says

    12 July 2011 at 10:02

    Maar dit is een échte! 😉
    (en de mannen/vrouwen zijn kenners, ze spreken over de atmosfeer van de maan. dat zijn dan twee wereldschokkende ontdekkingen in één filmpje.. 😉 )
    http://www.niburu.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=872:lichtbollen-vastgelegd-bij-de-maan-video&catid=34:ufo&Itemid=47

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. UFO video’s zijn nep! Case closed. says:
    5 July 2011 at 09:45

    […] Zie ‘UFO video’s zijn nep! Case closed.‘. […]

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

Sjamadriaan op de planken
12 March 2026 - Ward van Beek

Bekend als de kritische Sjamadriaan, blikt Adriaan ter Braack terug op zijn twee uitverkochte theatershows in Amsterdam en Utrecht. Lees meer Sjamadriaan op de planken › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

MAHA and science-based public health: Can’t we all just get along?
13 April 2026 - David Gorski

The answer is: Very likely not, at least not as long as MAHA embraces quackery and antivax pseudoscience—not that that didn't stop STAT News from ignoring the elephant in the room, vaccines, in search of a "kumbaya" moment between MAHA and public health. The post MAHA and science-based public health: Can’t we all just get along? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Since They Won’t Remind You, Here’s What Drs. John Ioannidis, Jay Bhattacharya, and Scott Atlas, Actually Said 6 Years Ago
11 April 2026 - Jonathan Howard

The next time these doctors claim they were right, let's remind them exactly what they claim to have been right about. The post Since They Won’t Remind You, Here’s What Drs. John Ioannidis, Jay Bhattacharya, and Scott Atlas, Actually Said 6 Years Ago first appeared on Science-Based Medicine. [...]

MAHA Doctors Love Donald Trump
10 April 2026 - Jonathan Howard

Every day they show up to work, with sweet declarations of love for Trump pouring from their lips, they are further reaffirming their decision to bind themselves to everything he does.   The post MAHA Doctors Love Donald Trump first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate, Ik denk dat u mij vast wel begreep. 😀
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @ Hans Als je je kaal scheert?
  • Renate1
    on Kouwe drukte in het zonnestelsel
    Ja, de eeuwenoude 'kennis' die weet wat. Al die mensen die zich op eeuwenoude 'kennis' beroepen, reizen niet meer met
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate1 Tja, kaal is ook een haardracht.
  • Hans1263
    on Kouwe drukte in het zonnestelsel
    Als nu de Myanmarese horoscopisten in plaats van zich druk te maken met haarkloverijen over astronomische naamgeving, zich eens serieus

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in