• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Buitenland / Ongecontacteerde stammen zouden niet bestaan

Ongecontacteerde stammen zouden niet bestaan

14 February 2011 by Maarten Koller 7 Comments

Er schijnen nogal wat stammen te bestaan die diep in de regenwouden of op andere afgelegen plekken leven waar geen vreedzaam contact met de samenleving mee bestaat. Ver weg van de ‘bewoonde’ wereld dus. Een van de landen waar zulke ‘ongecontacteerde’ stammen leven is Peru. De president van Peru, Alan García zegt daarover:

‘In opposition to oil, (environmentalists) have created the figure of an ’uncontacted’ Amazon native; that’s to say, unknown but presumed to exist.’
——
‘De tegenstanders van olie (milieuactivisten) hebben het beeld gecreëerd van een ongecontacteerde inboorling in de Amazone, oftewel, ongekend maar aangenomen dat ze bestaan.’

Je leest het, een duidelijke skepticus die meneer García, hij gelooft er niks van.

En wat doe je dan als je al jarenlang dit soort stammen onderzoekt? Dan nodig je de BBC uit om eens wat leuke opnamen te maken:

Ik vind het een erg mooi filmpje maar is het nu ook een bewijs? In elk geval lijkt het me overtuigend genoeg om te kunnen zeggen “hier, op deze plek, daar wonen mensen”. De vraag is nu of meneer de president zijn mening wil herzien. In elk geval lijkt het me genoeg om je regering een onderzoek in te laten stellen.

Wel voorzichtig doen want het zou erg schadelijk kunnen zijn voor de stammen om met ‘de beschaving’ in contact te komen, door wat wij als een simpele verkoudheid zien, kunnen zij doodgaan.

Lees meer op deze website: http://www.uncontactedtribes.org/
En hier ga je direct naar hun FAQ, waar de meeste van je vragen beantwoord zullen worden.

——————————————————————————————————-

Wat mij betreft is dit een schoolvoorbeeld van hoe je met skeptici moet omgaan. Zeggen ze dat een fenomeen niet bestaat? Zeggen ze weer eens dat je speciale therapie, overgebracht van generatie op generatie, geen effect heeft? Geloven ze je niet als je zegt dat UFO’s echt bestaan? Of Yeti, of BigFoot, of het monster van Lochness?

Sla ze dan om de oren met duidelijke, scherpe en langdurende opnamen! Misschien geloven ze je nog niet meteen (in deze tijd van digitale bewerking van beelden nou eenmaal logisch) maar de bereidwilligheid tot onderzoek zal zeker toenemen.
(Dit alles ook nog eens gefilmd door een BBC filmcrew is natuurlijk een pre)

Steun Kloptdatwel

Ongecontacteerde stammen zouden niet bestaan 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Wat je niet ziet, bestaat niet…
Next Entry »
Het placebo effect in 2:57

Filed Under: Buitenland, Factchecking, Kort, Uit het nieuws Tagged With: bewoonde wereld, niet vreemdzaam, peru, president, stammen

Reader Interactions

Comments

  1. Sten Oomen says

    14 February 2011 at 10:11

    OK, Maarten en lever jij dan even een camera aan, waarmee ik mijn uittredingen kan filmen?
    Bedankt alvast hè!

    PS Volgens mij geef jij hier ook niet de echte betekenis van het woord ‘scepticus’ weer.

    Log in to Reply
  2. Magnolia says

    14 February 2011 at 12:45

    ik begrijp dit niet helemaal. ufo-verzamelaars passen toch dezelfde strategie toe ? en dat zou dan uiteindelijk tot bekering van skeptici moeten leiden ?

    de president van Peru is net als alle andere presidenten een politiek figuur die meerdere belangen moet afwegen. dat maakt hem nog geen skepticus.

    Log in to Reply
  3. Maarten says

    14 February 2011 at 12:52

    Het woord skepticus is inderdaad niet zuiver gebruikt, binnen de context van de skeptische beweging. Als de president zich overigens vlot laat verbeteren door de gemaakte beelden dan blijft hij als skepticus op zich staande.

    @Magnolia: dit meen je toch zelf niet? Als UFO-aanhangers duidelijke beelden zouden produceren die niet getruceerd zijn overtuigen ze vast meer mensen dan ze nu doen.

    Log in to Reply
    • Magnolia says

      14 February 2011 at 17:44

      het artikel van maarten koller doet geen enkel recht aan de ernst van de problematiek. er bestaan volgens de website honderd volkeren die geen enkel contact hebben met de rest van de wereld. de braziliaanse overheid houdt al meer dan 20 jaar een soort van toezicht op de uncontacted people die in het amazonewoud wonen. door dat toezicht heeft men ontdekt dat “uncontacted” uit peru hun gebied ontvluchten omdat zij daar bedreigd worden door mijnbouw en oliewinning.

      de president van peru ontkent het bestaan van deze volkeren. de ambtenaar van de braziliaanse overheid heeft de bbc uitgenodigd om vanuit de lucht opnamen te maken.

      het staat allemaal op de website. met skepticisme heeft het evenveel te maken als met aliens.

      Log in to Reply
  4. Maarten Koller says

    14 February 2011 at 13:05

    Maarten’s reactie had ik zelf niet beter kunnen schrijven.
    Ik ben nogal gewend om skepticus met een k te schrijven, ik had hier misschien een c moeten gebruiken.

    Maar goed, poging tot ludiek schrijven: #fail… ?

    Log in to Reply
  5. Marc van den Akker, Nijmegen says

    14 February 2011 at 20:34

    Ik heb het erg moeilijk met mensen houden in een reservaat, hoe zeldzaam hun ongereptheid ook is. Natuurlijk vind ik niet dat een regering mag doen alsof die mensen niet bestaan, maar ze ‘ongerept’ in een reservaat laten terwijl ze af en toe een vliegtuig voorbij zien komen vind ik ook niet fraai. Hebben die mensen geen recht op onderwijs en gezondheidszorg omdat ze toevallig ongerept zijn? Zelf geloof ik dat men die mensen het beste helpt door zo goed mogelijk hun cultuur (manieren van huizenbouw, hun voorwerpen, hun taal en rituelen )te beschrijven en ze aanspraak te laten maken op mensenrechten. Die zijn immers universeel, dus ook voor oermensen.

    Log in to Reply
  6. Backfire says

    15 February 2011 at 12:11

    Wat ? Betalen die mensen geen belasting ? Ontduiken ze de leerplicht ? Ik zeg snel oppakken die criminelen! 😉

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft
7 April 2025 - Pepijn van Erp
Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft

Professor Gerard ’t Hooft had al een Nobelprijs op zak, maar kan sinds dit weekend nog een van de meest prestigieuze onderscheidingen in de wetenschap op zijn indrukwekkende palmares bijschrijven: hij kreeg de Special Breakthrough Prize in Fundamental Physics! ’t…Lees meer Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Dr. Vinay Prasad is Now the Medical Establishment. It’s His Job to Run RCTs, and It’s Our Job to Call Him a Lying Piece of $#!& if He Fails.
9 May 2025 - Jonathan Howard

"I wish Vinay all the best for his new role. It's a whole new state of play when the buck stops with you." The post Dr. Vinay Prasad is Now the Medical Establishment. It’s His Job to Run RCTs, and It’s Our Job to Call Him a Lying Piece of $#!& if He Fails. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis
8 May 2025 - Scott Gavura

Spring is a miserable season for those with seasonal allergies. There are effective drug- and non-drug measures that can control most symptoms effectively. The post Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pig Heart Xenografts for Infants
7 May 2025 - Steven Novella

Organ transplant is a potentially lifesaving medical intervention, but there is a critical lack of donor organs. Even in a wealthy country like the US, there are about 100,000 people on the waiting list for an organ transplant, but only about 23 thousand organs become available each year. About 6 thousand people die each year while on the waiting list. For this […] The post Pig Heart Xenografts for Infants first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://archive.is/1Exnu staat een gearchiveerde versie van een recente posting van Ronald Meester op LinkedIn. In deze posting verwijst
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsEen verbeterde versie van Hoofdstuk 6 van dit rapport van Ronald Meester en Marc Jacobs is op 22 april 2025
  • Hans1263 on Volgens Maurice de Hond beschikt hij over telepathische gavenHet filmpje waarin hij een trucje met Jeroen Pauw uithaalt, bewijst natuurlijk helemaal niets, ja misschien het denkniveau van De
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (17-2025)En de paashaas is er snel vandoor gegaan,
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (17-2025)@Renate1 Nee, de paashaas heeft het in een mandje op zijn rug. 😅😅😅

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in