• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Humor / Mooie parodie op onzinnige apparaten

Mooie parodie op onzinnige apparaten

31 March 2011 by Gert Jan van 't Land 7 Comments

Mooie parodie op onzinnige apparaten 5In de begintijd van kloptdatwel (oktober 2010) plaatsten we een bericht met een prachtige video van Jeff Crouse. Crouse maakte met de video op een prachtige manier duidelijk hoe de taal van de wetenschap wordt gebruikt om onzin aan de man te brengen. Helaas is de video verdwenen. Maar er is wel ander mooi materiaal.

Met een wetenschappelijk sausje klinkt zelfs enorme onzin al bijna overtuigend! Dat liet Crouse zien met het praying@home project. In dit project biedt het ‘Institute for Faith Based Technology’ de biddende gelovige een apparaat aan, de ‘prayercaster’. Met dit apparaat kan de spirituele energie van het gebed worden opgenomen en worden geupload naar een centrale zender die de spirituele energie uitzendt. Het plaatje hiernaast laat zien hoe het werkt. Crouse heeft zelfs een eenheid van spirituele energie ontworpen, de Beckell. De illustratie hieronder laat zien hoe het precies werkt. Wie meer wil lezen kan naar de website van Crouse gaan of de video bekijken hieronder waarin een animatie wordt getoond van de manier waarop de spirituele energie zich verspreidt. Veel plezier!

http://vimeo.com/4364609

Steun Kloptdatwel

Mooie parodie op onzinnige apparaten 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Morgen belangrijk nieuws voor skeptici!
Next Entry »
Dihydromonoxide, het zou verboden moeten worden

Filed Under: Humor Tagged With: humor, onzinnige apparaten, religie, video

Reader Interactions

Comments

  1. Jesper says

    31 March 2011 at 06:46

    Wat dit soort dingen extra grappig maakt, of misschien wel juist extra deprimerend, is dat er oplichters zijn met serieus bedoelde tover-apparaten die zo fantastisch zijn dat het vaak moeilijk is om te zien of het een parodie is of niet!

    Deprimerend, omdat het aantoont dat er altijd wel mensen zijn die werkelijk de meest waanzinnige onzin serieus geloven en zo hun geld aan een oplichter geven.

    Log in to Reply
  2. Hans says

    31 March 2011 at 12:23

    Schitterend, “prayer contamination” wanneer een onchristelijke gedachte mocht binnendringen…
    En dan dat walgelijke Amerikaans design met duiven!
    Ik zou in de authenticiteit hebben kunnen geloven wanneer het commentaar zou hebben ontbroken. Veel Amerikanen zijn er gek genoeg voor.

    Log in to Reply
  3. Cryptocheilus says

    31 March 2011 at 15:02

    Tip: de gif is leuker…
    http://img.ffffound.com/static-data/assets/6/6791b80ea07f91a07251b1024e111548a453453d_m.gif

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      31 March 2011 at 16:05

      Als mensen last van hun ogen krijgen dan sturen we ze naar je door, dat begrijp je hopelijk wel? 😉

      Log in to Reply
      • Cryptocheilus says

        31 March 2011 at 16:44

        Neeeeee! Niet doorsturen. Ik bid wel voor ze.

        Log in to Reply

Trackbacks

  1. Update jeukzwembad: oorzaak gevonden - Kloptdatwel? says:
    16 October 2014 at 21:54

    […] roept herinneringen op aan het humoristische stukje op kloptdatwel over de prayer caster (die Beckels, ofwel eenheden spirituele energie uit kan […]

    Log in to Reply
  2. 1glacier says:
    12 January 2022 at 22:21

    2frosted

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Abonnement Skepter nu gratis voor studenten
8 July 2026 - Ward van Beek

. Stichting Skepsis heeft als doel buitengewone beweringen aan een kritisch onderzoek te onderwerpen en daarover te publiceren. Al sinds 1987 ontvangen ongeveer 2800 donateurs en abonnees een aantal keer per jaar het tijdschrift Skepter waarin deze onderwerpen en uitkomsten van…Lees meer Abonnement Skepter nu gratis voor studenten › [...]

‘Je wil niet dat mensen doorschieten en alles in twijfel trekken’
8 July 2026 - Ward van Beek

. Sociale media zijn zorgelijk als het gaat om misinformatie, merkt onderwijswetenschapper Eva Janssen van de Universiteit Utrecht op. Toch blijken mensen met het juiste duwtje in de rug verrassend goed in staat om misinformatie te herkennen. Janssen spreekt op…Lees meer ‘Je wil niet dat mensen doorschieten en alles in twijfel trekken’ › [...]

In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

In 2014, Dr. Kelly Brogan and Sayer Ji Told People Natural HPV Infections Were “Beneficial, Not Deadly.” What’s Happened Since?
24 July 2026 - Jonathan Howard
In 2014, Dr. Kelly Brogan and Sayer Ji Told People Natural HPV Infections Were “Beneficial, Not Deadly.”  What’s Happened Since?

Pseudoscience requires apathy about its victims, and that's the most grotesque part about it. The post In 2014, Dr. Kelly Brogan and Sayer Ji Told People Natural HPV Infections Were “Beneficial, Not Deadly.” What’s Happened Since? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Madness of Crowding
21 July 2026 - Mark Crislip
The Madness of Crowding

Crowding and Influenza. The post The Madness of Crowding first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 11): Eliminate the CDC vaccine schedule!
20 July 2026 - David Gorski
RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 11): Eliminate the CDC vaccine schedule!

A Reuters news story last week reports that HHS Secretary Robert F. Kennedy, Jr. has been trying to go way farther than previously suspected in his quest to eliminate vaccines. The post RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 11): Eliminate the CDC vaccine schedule! first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @ Hans, We kunnen het proces in de VS ook zien. De heer Trump blijft blaten over gestolen verkiezingen en
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Klaas van Dijk. Ik denk dat deze mensen de gedachtengang aanhangen dat als je maar lang genoeg en hard genoeg
  • Renate1
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @ Klaas van Dijk Volgens mij spreken de feiten voor zich en die bewijzen dat de heren Meester en Bakker
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Renate1, dat klopt helemaal (deel 2), want de Amsterdam UMC onderzoeker Bram Bakker blijft tegen beter weten in volharden in
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Renate1, dat klopt helemaal. Op https://archive.ph/wRVF9 staat een gearchiveerde versie van het oorspronkelijke bericht van Marcel Crok (en

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in