• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Kort / Nibiru, orb, UFO of een Ruiter van de Apocalypse? Doe de lensflare test!

Nibiru, orb, UFO of een Ruiter van de Apocalypse? Doe de lensflare test!

13 June 2011 by Maarten Koller 10 Comments

Mensen fotograferen of filmen tegenwoordig ontzettend veel want iedereen heeft wel een camera bij zich: je telefoon.

Soms staan er vreemde dingen in het beeld en dan roepen sommige mensen al snel dat ze Nibiru hebben gevonden, een orb of een UFO hebben gefotografeerd of een Ruiter van de Apocalypse hebben gezien.

Hadden ze deze simpele test maar gedaan:

http://www.youtube.com/watch?v=APVN8a-kjs8

Steun Kloptdatwel

Nibiru, orb, UFO of een Ruiter van de Apocalypse? Doe de lensflare test! 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Televangelist: 1200 dollar please!
Next Entry »
Helderziende vindt geen ‘Texas Massacre’ maar vuilnisbelt

Filed Under: Kort, Wetenschap Tagged With: lensflare, test

Reader Interactions

Comments

  1. Guest says

    13 June 2011 at 16:40

    Het is bar en boos met dat Niburu-gedoe, er staan de meest idiote, domme filmpjes op het internet en iedereen slikt het voor zoete koek en er is vrijwel nooit iemand die enige kritische afstand heeft. Onbegrijpelijk.

    Log in to Reply
  2. Jan Willem Nienhuys says

    13 June 2011 at 18:32

    JennyJo, er zijn een heleboel dingen die niet voor zoete koek geslikt worden, met name dingen die geen onzin zijn. Die worden met groot wantrouwen bekeken.

    Log in to Reply
    • Guest says

      13 June 2011 at 19:03

      Dat is helemaal waar, als er zich daar ooit eens iemand met kennis van zaken meldt en probeert uit te leggen hoe het werkelijk zit, wordt-ie meteen afgeschoten. Ik weet wel dat je er maar om moet lachen, maar soms word ik gewoon droevig van al die onzin.

      Log in to Reply
      • Jan Willem Nienhuys says

        13 June 2011 at 23:30

        Daar moet je niet droevig van worden. Hoge bomen (de wetenschap dus) vangen veel wind en de beste stuurlui staan aan wal te roeptoeteren.

        Log in to Reply
        • Guest says

          14 June 2011 at 07:28

          Ja, daar heb je helemaal gelijk in. 🙂

    • Renate1 says

      13 June 2011 at 23:12

      Is dat niet altijd zo? Wetenschap wordt over het algemeen kritisch bekeken, maar interviews met kwakzalvers zijn maar zelden kritisch.

      Log in to Reply
      • Timmerman says

        14 June 2011 at 10:31

        Klopt. Degenen die kritische vragen stellen worden kritisch bejegend, degenen die een kontverhaal afsteken worden op handen gedragen..

        Nu heb je photoshop en kun je de meest waanzinnige zaken in een foto zetten en niemand die zal zien dat het getruuct is -behalve dan dat de voorstelling wellicht wat ongeloofwaardig is-. Maar met analoge fotografie is ook aardig te trucen, al bij het maken van de foto, dus bij het belichten van het negatief. Maar zéker bij het afdrukken, het belichten van het fotopapier. Dubbel belichten, het licht van je vergoter deels tegenhouden, met een bewegende hand, een vormpje, wat dan ook. Doordrukken. Hartstikke interessant én leuke effecten.
        Maar dan leer je ook wat stofjes icm flitsers doen. Dat levert soms lichtbollen op je negatief op als ze dichtbij genoeg zijn en in het licht van je flits vallen.

        Probeer je als enthousiast hobby-fotograaf die het experiment niet schuwt (en dus aardig analoog kan ‘photoshoppen’) een technische uitleg te geven, met voorbeelden en argumenten, dan wordt je weggezet als ongelovige die ‘het’ niet wíl zien of niet open is. Ben je Robbert van den Broeke, dan vertel je dat het geesten zijn, en knikt men enthousiast ja. 😉

        Ik heb meegemaakt dat een foto een doorschijnend figuur op de achtergrond liet zien die in de werkelijkheid niet te zien was. Ik vertelde dat ik iets had gefotografeerd wat ik niet kon verklaren. Het werd door anderen direct als ‘geest’ benoemd en daarmee werd het dus meteen verklaard. Toen ik later uitlegde dat ik had gestunt met 3 verschillende negatieven, werd ik niet geloofd. “Ik zie het toch? Het is een foto, dat is dan toch echt?”
        Mijn uitleg dat een afbeelding op een foto niet per sé de werkelijkheid hoeft te laten zien werd niet geloofd. Mijn uitleg dat zélfs een negatief niet altijd de werkelijkheid weergeeft werd niet geloofd.
        Pas toen ik drie verschillende afdrukken liet zien, van de drie verschillende negatieven, veranderde dat. Maar er bleven twijfels en sommigen hielden wat slagen om de arm.

        Om de een of andere reden geloven sommigen liever iets vreemds, zonder verdere toelichting, dan een simpel technisch verhaaltje, mét bewijsstukken…

        Log in to Reply
        • Hans says

          14 June 2011 at 11:10

          Domheid valt nauwelijks te bestrijden. Kijk maar naar Radar en Opgelicht. Maar als men niet naar argumenten luistert, denk ik dat men zich maar moet laten oplichten. Kom allleen niet achteraf met klachten…

Trackbacks

  1. Nibiru gespot! Of is er weer een simpele verklaring? says:
    18 June 2011 at 06:02

    […] had hij deze simpele lensflare test even moeten doen. Dan had hij in elk geval echt kunnen zeggen of het wel of geen lensflare was. […]

    Log in to Reply
  2. Nibiru gespot! Of is er weer een simpele verklaring? - Kloptdatwel? says:
    16 October 2014 at 21:18

    […] had hij deze simpele lensflare test even moeten doen. Dan had hij in elk geval echt kunnen zeggen of het wel of geen lensflare […]

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 5206 ms: Connection timed out

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Dr. Vinay Prasad: “The Incidence of Myocarditis Found for Young Men after SARS-CoV-2 Infection is Larger Than What We Found for Myocarditis Following COVID-19 Vaccination.”
2 December 2025 - Jonathan Howard

That plus 12 other thoughts about Dr. Vinay Prasad's recent memo. The post Dr. Vinay Prasad: “The Incidence of Myocarditis Found for Young Men after SARS-CoV-2 Infection is Larger Than What We Found for Myocarditis Following COVID-19 Vaccination.” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA
1 December 2025 - David Gorski

In the sadly continuing story of how Health and Human Services Secretary RFK Jr. is working to eliminate vaccines, we look at a useful idiot, Dr. Vinay Prasad, and how he is weaponizing dead children to justify making vaccines harder to approve. The post Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Read the Comments: “Just Do the Opposite of Whatever This Administration Recommends!”
29 November 2025 - Jonathan Howard

It's obviously not good that people have lost trust in the FDA, NIH, and CDC. However, since those once vulnerable institutions are now lead by naked emperors, it's good that the American public, at least those that read the news, has uniformly recognized they have no clothes. The post Read the Comments: “Just Do the Opposite of Whatever This Administration Recommends!” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsIk was vrij goed in scheikunde op school. Daarom werd ik altijd apart gezet tijdens proefwerken.
  • Klaas van Dijk on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfestDe Radboud UMC arts Jona Walk doet in haar toespraak en in de aan deze toespraak gekoppelde postings op Substack,
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate Zo is het. Ja, dat komt precies, want anders kun je geen analytische chemie bedrijven en krijg je verkeerde
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@ Hans, Dat bedoelde ik. Het is natuurlijk de optelsom van het atoomgewicht van de atomen in het molecuul.
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsHet molecuulgewicht, @ Renate. Heel dichtbij. Waar het over gaat is dat de betreffende politici kakelen zonder te weten waar

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in