• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / UFO / Te ouwe meuk – Wedge of Aiud

Te ouwe meuk – Wedge of Aiud

2 November 2016 by Pepijn van Erp 17 Comments

In 1974 werd een aluminium voorwerp opgegraven bij Aiud, Roemenië. Het lag in een aardlaag naast wat botten van een mastodont van mogelijk 80.000 jaar oud. Een echte Oopart (Out Of Place ARTifact)! Het wigvormige aluminium object ziet er namelijk overduidelijk ontworpen uit, maar dit metaal wordt pas een jaar of tweehonderd bewerkt. Door mensen.

aluminium-object

Dit verhaal is al behoorlijk wat jaartjes bekend, maar het ding (de Wedge of Aiud) werd pas in de jaren negentig nader onderzocht. Dat onderzoek in laboratoria ging niet verder dan het bepalen van de samenstelling: het object bestaat voor ongeveer 90 procent uit alumunium en de rest wordt gevormd door zo’n 11 andere metalen.

Waarom het verhaal de afgelopen paar weken weer is opgewarmd, is mij niet helemaal duidelijk. Waar die leeftijd van 250.000 jaar vandaan komt die wordt genoemd, verbaast me ook een beetje. Er wordt eigenlijk alleen verwezen naar de leeftijd van die fossiele botten die volgens iemand van een ‘harige rhinoceros’ afkomstig zouden zijn die in die buurt in de periode tussen 10.000 en 80.000 jaar geleden voorkwam.

aiud-wedge-cover
Roemeens UFO-blad uit 1995

UFO-enthousiastelingen  zien er natuurlijk graag een achtergebleven onderdeel van een buitenaards ruimtevaarttuig in dat onze planeet indertijd bezocht, maar er zijn ook wel wat minder vergezochte verklaringen. Zo zou het een onderdeel kunnen zijn van een Duits vliegtuig dat er in de Tweede Wereldoorlog neerstortte (een Messerschnmitt ME 262 wordt genoemd), of een onderdeel van een tank. Nog minder prozaïsch is de suggestie dat het een tand is van de graafbak van een moderne graafmachine, misschien wel verloren (en dus weer gevonden) tijdens de graafwerkzaamheden in 1974.

(foto: Gregorydavid | Wikimedia Commons)
(foto: Gregorydavid | Wikimedia Commons)

Wikipedia en Rational Wiki geven een hele lijst met dit soort Ooparts. 

clamshell-excavator-toothUpdate 19:00 uur

Op deze website (waar een hele reeks posts gewijd is aan dit voorwerp) wordt een redelijke argumentatie gegeven dat het niet een tand van zo’n graafbak als hierboven zou zijn, maar misschien wel één van zo’n happer, een clamshell excavator in jargon. Zie de afbeelding hiernaast hoe die dan bevestigd zou moeten zijn, aan de buitenkant van de happer.

Lijkt me helemaal niet zo onwaarschijnlijk, zeker als je met goed zoeken (en een beetje photoshoppen) ook dit soort afbeeldingen kunt ‘vinden’ 😉

ufo-clamshell-excavator

Steun Kloptdatwel

Te ouwe meuk - Wedge of Aiud 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Bruno Santanera nog niet klaar met ‘riooljournalistiek’ van Radar over zijn BioStabil
Next Entry »
Wees op je hoede met quote-memes. Een gids

Filed Under: UFO Tagged With: oopart, wedge of Aiud

Reader Interactions

Comments

  1. lvdbergen says

    2 November 2016 at 11:46

    Duidelijk ‘n voet van ‘n UFO onderstel..
    Het kom- gewricht ( op de plaats v.h. blinde gat in de voet ) willen nog al eens slijten..en dan valt zo’n voet eraf..
    Dan wordt het ‘n ritje naar de interstellaire- ufo- onderdelen handel voor ‘n nieuwe….neuzen op Marktplaats wil ook nog wel eens helpen..

    Log in to Reply
  2. ajsikkema says

    2 November 2016 at 13:48

    Dit is nu echt zo’n puzzel die in het achterhoofd knagend aanwezig blijft: wat zou het nu PRECIES zijn? Overduidelijk een stukje van een zware machine en wellicht inderdaad een EBT: excavator bucket tooth. En dan gezien de leeftijd en locatie vast eentje voor een oude Sovjet machine. Maar ook met de totale zoekmacht van Google aan de vingertoppen lukt het niet om een exacte match te vinden!
    Het levert wel de inzichten op dat die EBT’s doorgaans hol zijn -om over een kleinere vaste tand heen te schuiven- en geen van alle zo’n raar geplaatste holte hebben op de vlakke zijde. Daar moet toch ook weer iets van een bevestigingspin invallen zou je zeggen, maar die zit dan wel in de weg bij het graven en zou je eerder aan de onderzijde verwachten. Ik denk dat het gezien het fixeringsmechanisme iets vergelijkbaars maar toch net iets anders is dan een EBT. Vragen, vragen…
    Maar er is vast een of andere heavy machinery-nerd op een Russisch forum te vinden die zo kan zeggen wat dit ding precies is. Wie is dat taaltje machtig en wil het inbrengen?

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      2 November 2016 at 14:28

      Volgens wikipedia kan het een EBT zijn van machines die in de kolenindustrie in Roemenië werkten. Daar wil je geen vonken van stalen tanden in de buurt van kolengas.

      Log in to Reply
      • ajsikkema says

        2 November 2016 at 14:51

        Ja en die materiaalkeuze klinkt plausibel, maar de wijze van bevestigen matcht toch matig met specifiek een EBT. Ik weet niet of ik linkjes kan plaatsten maar ik probeer het:
        http://hilblairious.blogspot.nl/2014/12/aluminum-aliens-and-gear-they-left.html
        Hierop is iets meer te zien; er lijkt ook nog een schacht voor een palletje aan de achterzijde naar het blinde gat te lopen. Verder zit er maar in een van de 2 ‘vleugels’ een gat voor een pin. 99% van de EBTs online worden bevestigd door ze over iets heen te schuiven, deze dus niet. Daarom mijn voorzichtige stelling dat het net iets anders is. Stukje tunnelboor, beitel voor het doorboren van permafrost (gezien het klimaat aldaar wel onwaarschijnlijk geef ik toe)of noem maar op. Dat zou dan ook verklaren waarom het nog niet is geidentificeerd; gewoon een onderdeel van een wat meer obscuur apparaat.

        Log in to Reply
        • FVerweven says

          2 November 2016 at 16:28

          Als je geen staal kunt gebruiken is een alubeitel op een stalen houder schroeven natuurlijk ook geen optie.
          Waarom zouden ze aluminium voor een tunnel nemen, tenzij ze er gas verwachten?
          Van hoeveel (Roemeense/Russische) graafapparaten van vóór 1970 zijn nog complete exemplaren voorhanden, inclusief de speciale voor kolenmijnen? Het is dus ook moeilijk te zeggen dat het NIET van een graafmachine kan zijn.

          Wat mij verbaast is dat het gat in een van de vleugels van binnen puntgaaf is. Dat lijkt me onmogelijk als het een tijdje in de grond heeft gelegen. Dat lijkt me eerder een boorgat om een sample te nemen om de samenstelling van het aluminium te bepalen.

          Wellicht is het wél een beitelopzetstuk, en zat er in het gat in het platte stuk een schroefdraad die is weggerodeerd.

        • Pepijn van Erp says

          2 November 2016 at 17:40

          Er staan meer recente stukken op die site die er op doorgaan, deze bijv: http://hilblairious.blogspot.nl/2015_01_01_archive.html

  3. lvdbergen says

    2 November 2016 at 16:42

    Omdat aluminiumlegeringen minder sterk zijn dan staal heeft men waarschijnlijk gekozen voor ‘n ander ophangsysteem v.d. tand aan de bak….
    http://hilblairious.blogspot.nl/2015_01_01_archive.html

    Log in to Reply
  4. Jan Willem Nienhuys says

    2 November 2016 at 18:50

    IK heb gezocht naar andere beschrijvingen van dit object, maar ik kon niet vinden
    1. het gewicht (zou 5 Amerikaanse ponden wegen of 2,3 kg).
    2. de afmetingen. In een diagram vond ik: ca. 20 bij 13 cm, dikte 7 cm.
    de tanden steken 3 cm uit. In 1 van de tanden zit een gat met een nogal metallisch ogende binnenkant, maar ik kan niet zien of dat ‘door en door ‘ is. En ook niet of er aan de andere tand ook iets dergelijks zit. In het platte stuk tussen de twee tanden zit ook een cilindrisch gat, hoe diep weet ik niet.
    3. allerlei websites vermelden allerlei interessants over aluminium, maar gewoon het ding op een weegschaal leggen en het gewicht opschrijven was er niet bij.

    Log in to Reply
  5. Pepijn van Erp says

    2 November 2016 at 19:08

    update geplaatst

    Log in to Reply
    • ajsikkema says

      2 November 2016 at 19:21

      Hoera! Hartelijk dank, kan ik straks toch gaan slapen. Dit zal het zeker zijn en het plaatje zal ik paraat houden voor als ik benaderd wordt door een enthousiaste UFO-gelovige. Ik dacht vanmiddag trouwens nog aan dat apparaat maar kon niet de juiste zoekterm bedenken om zo’n ding te beschrijven.

      Log in to Reply
    • ajsikkema says

      2 November 2016 at 19:42

      Zoals gezegd lijkt de clamshell optie mij zeer overtuigend. De tekening daarvan is echter ook enkel een illustratie die door de auteur van het artikel op basis van die aanname gemaakt is zie ik nu. Het zou zo bevredigend zijn om een stapeltje van die dingen te zien in de loods van een oude grondverwerker… NB: ook al is dit een ouder oostbloksysteem, ongetwijfeld zijn er jarenlang duizenden van geproduceerd. Van aluminiumlegeringen maar evengoed carbonstaal; te kiezen naar gelang de ondergrond.

      Log in to Reply
  6. Constantia says

    3 November 2016 at 00:46

    Er zal wel een lucratieve handel in “alien and weird” objecten, maar ook in niet tastbare producten als “sightings” zijn. Mensen hebben er geld voor over om hun leven maar de schijn van zin te geven. Als dat kan door een scherfje van een “alien spacecraft” in bezit te krijgen, hell yeah, why not!
    Waar vraag is, is aanbod. En: vervalsing.

    Zo wordt Bigfoot ook op veel plaatsen waargenomen en de toeristische industrie vaart er wel bij en wrijft in zijn handen.

    Alles wat maar enigszins de aanschijn heeft van “anders”, mag op een warm welkom van de conspiracy and believers community rekenen.

    Log in to Reply
    • Constantia says

      3 November 2016 at 17:00

      Mijn excuses voor deze post. Hij voegt niets toe. Ik had iets anders in gedachte toen ik hem startte en verwijderen kan niet.

      Log in to Reply
      • Wilma S. says

        4 November 2016 at 08:58

        Tja……. Eerst gedaan en daarna pas gedacht, heeft al heel wat onnodige ellende gebracht.

        Log in to Reply
  7. lvdbergen says

    4 November 2016 at 11:39

    Alu kop van afgodsbeeld Anubis … dus hoogst waarschijnlijk Egyptisch..
    De vraag is dus ; hoe is de kop van Egypte in Roemenie geraakt??
    Misschien hadden de Egyptenaren artillerie en buskruit waarmee ze de kop afgeschoten hebben naar Roemenie?
    Zijn er ooit sporen van artillerie en buskruit gevonden in de piramiden..??
    Zo neen..moet er in de pyramiden niet beter worden gezocht naar sporen van voor Christelijke artillerie !!
    De mogelijkheid dat Anubis naar Roemenie is gelopen via de Sinai woestijn , Palestina etc. mag ook niet worden uitgesloten.!!De botten die bij de kop gevonden zijn corresponderen hoogstwaarschijnlijk met de afmetingen van de god Anubis!!
    Zeer opwindend allemaal deze ontwikkelingen..!! ik kan er bijna niet van slapen!!

    Log in to Reply
  8. Benjamin R says

    2 January 2019 at 06:02

    Voor de duidelijkheid:
    Dat gat zat er oorspronkelijk niet in, maar is door onderzoekers gemaakt en gebruikt voor nader onderzoek

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. 3withstood says:
    13 January 2022 at 00:17

    3lightbox

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 35.4 – Winternummer 2022
1 December 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.4 – Winternummer 2022

Brengen genetici de mammoet, de dodo en de buidelwolf weer terug? Komt kernfusie er sneller dan velen denken? Het nut van sciencefiction als lesmateriaal. Een interview met pendelwinnaar Marieke Kuypers, en nog veel meer in dit nummer. Het bericht Skepter 35.4 – Winternummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan
20 November 2022 - Pepijn van Erp

Marieke Kuypers onderscheiden door Skepsis voor haar video's op TikTok en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met een feestrede met het 35-jarig bestaan Het bericht Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022
24 August 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022

Artikelen over de beroemde uitspraak van Galileo, hervonden herinneringen, Bess Houdini, een dubieus apparaat om vocht in muren tegen te gaan en veel meer. Het bericht Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Desmet dwaalt, draait en duikt
9 January 2023 - Paul De Belder

Hoewel de uitspraken van Desmet over de coronamaatregelen al langer op veel kritiek van factcheckers stuiten, kwam hij pas recentelijk echt flink in opspraak. Op een tournee langs verschillende Amerikaanse talkshows en podcasts om de Engelse vertaling van zijn boek te promoten, was hij ook te gast bij Infowars, de show van Alex Jones. Het optreden bij deze veroordeelde complotdenker en het doen van nogal stellige uitspraken over openhartoperaties onder hypnose waren de aanleiding voor een hausse aan kritische artikelen in de Vlaamse media. [...]

QAnon
26 October 2022 - Ledenadmin Skepp

In de herfst van 2016 verspreidde zich het gerucht dat de Amerikaanse Democratische Partij vanuit de kelder van een pizzeria in Washington D.C. een pedofielennetwerk organiseert. De pizzeria met de grappige naam Comet Ping Pong was allesbehalve willekeurig gekozen. Met zijn eigenzinnige atmosfeer is het een hotspot voor excentriekelingen: punkers, holebi’s, kunstenaars, outsiders en linksen1. Het was een voor de hand liggend doelwit voor mensen uit de alt-rightbeweging2,die vatbaar zijn voor complotdenken. [...]

Van bijtende nonnen tot needlespiking
16 October 2022 - tayson

Ziekte en gezondheid, lichaam en geest Voor we aan een wetenschappelijk artikel kunnen beginnen, moeten we duidelijk maken waarover we het hebben. Ik vraag dus even het geduld van de lezer: die wordt achteraf beloond met een uitgebreide bespreking van boeiende voorbeelden van ‘massahysterie’. Om de clichés te overstijgen en een echte poging tot wetenschappelijke bespreking van dit fenomeen te doen, moeten we eerst wat medische context schetsen. [...]

CAM for the Management of Heart Failure
2 February 2023 - Scott Gavura

A new report provides a comprehensive summary of the evidence for and against CAM in patients with heart failure The post CAM for the Management of Heart Failure first appeared on Science-Based Medicine. [...]

ChatGPT as a Medical Expert System
1 February 2023 - Steven Novella

Will ChatGPT and applications like it transform medicine? If we want it to. The post ChatGPT as a Medical Expert System first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Medical Conservatives: A High Rate of COVID-Myocarditis is “Good News”, A Low Rate of Vaccine-Myocarditis is “Deeply Concerning”
30 January 2023 - Jonathan Howard

Doctors who repeatedly and blatantly contradict themselves, convincing parents that rare vaccine side effects are a fate worse than death, don't deserve our trust. The post Medical Conservatives: A High Rate of COVID-Myocarditis is “Good News”, A Low Rate of Vaccine-Myocarditis is “Deeply Concerning” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIk denk toch eerder aan de dikke duim van Moeder de Gans. Wat een aaneenrijging van flauwekul!
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarGeschreven door de Deepak Chopra generator?
  • Frank Verhoft on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIn de wereld van Keshe verwijst 'gans' niet naar chemische elementen of naar een chemische verbinding. Als ik zijn wartaal
  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarMevrouw maakt alle fouten die gebruikelijk zijn voor kwakzalvers. Ze raaskalt in voor haar onbekende materie. Gallium zal hier niet
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarU heeft gelijk met Gallium. Helaas zijn de lettertjes van de voluit geschreven namen van de elementen op de kaart

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in