• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Overig / Prijsvraag: Wat is dit?

Prijsvraag: Wat is dit?

22 October 2014 by Maarten Koller 26 Comments

Update 23-10-2014: Gefeliciteerd Wilmamazone met het goede antwoord: de Cuspis!
De Cuspis wordt besproken in dit artikel: Onzin over Spininversie en elektrosmog

—————————————-

Wegens zomaar houden we een simpele prijsvraag: Wat staat er op deze foto’s?

image

image (1)Als prijs geven we een Bol.com bon van €10 weg. En je wint natuurlijk de eer als skeptisch-expert ;).

Meedoen is gemakkelijk: laat een reactie achter met het juiste antwoord.

De winnaar wordt bepaald aan de hand van ontvangen e-mails die automatisch worden verzonden na het plaatsen van een comment. Alleen het eerste antwoord is dus geldig. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Skepsis werkgroep- & bestuursleden en Kloptdatwel-auteurs zijn uitgesloten van deelname.

 

image (2)

 

Steun Kloptdatwel

Prijsvraag: Wat is dit? 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Previous Post
Next Entry »
Historische ‘misvattingen’ over acupunctuur bij dieren

Filed Under: Overig Tagged With: prijsvraag

Reader Interactions

Comments

  1. Constantia Oomen says

    22 October 2014 at 07:40

    Tiny wireless device-implant:

    Het is een Titanium (of…) implant zo groot als een rijstkorrel en het kan elektrische lading geleiden dat in principe een gloeilamp kan laten oplichten of je brein kan laten kortsluiten. De energie wordt wireless verkregen.

    Twee links ter vergelijking, het exacte plaatje kan ik niet vinden:

    http://www.theguardian.com/technology/2014/may/20/wearable-tech-brain-implants-wireless-charging-stanford

    http://www.milesofsmilesdental.net/1861/can-metal-dental-implants-conduct-electricity/

    Als het minder scientific is/moet zijn, dan denk ik aan een alien/extraterrestrial implant met een soort perpetuum mobile energie effect.

    Excuses als ik andere mensen op een dwaalspoor breng (als dit niet correct is of de waarheid niet benadert), en dan ga ik nu maar naar bed.

    Log in to Reply
  2. Tristan_Noelmans says

    22 October 2014 at 08:58

    Ik dacht eerder aan een springveer. T.t.z. zo’n dubbele springveer die je in boxsprings terugvindt waarbij er een springveer in een andere zit voor extra comfort.

    Log in to Reply
  3. Fred says

    22 October 2014 at 10:55

    Röntgenopname van een bioresonantie-apparaat?

    Log in to Reply
  4. A.J. Sikkema says

    22 October 2014 at 14:29

    Gokje: is het misschien een scan van de inhoud van een antistralingsapparaat zoals die bijvoorbeeld werden (worden?) verkocht onder de naam Memon transformer?
    Wellicht is de gedachte dat de spiralen bepaalde frequenties ‘neutraliseren’?
    Zo nee, dan ben ik wel heel benieuwd intussen.

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      22 October 2014 at 22:54

      Wat de vorm betreft lijkt het op de Cuspis die in dit artikel afgebeeld staat:
      https://kloptdatwel.nl/2014/01/03/onzin-over-spininversie-en-elektrosmog/

      Log in to Reply
      • FVerweven says

        22 October 2014 at 23:42

        Knap gevonden! Ik heb alle vreemde apparaten op Skepp.be bekeken, maar niets kwam erbij in de buurt. Foto 1 laat twee rare puntjes zien die er niet bij passen. Foto 2 geeft de indruk dat de basis vierkant is en niet rond, maar die foto, die van onderaf lijkt genomen, lijkt gemanipuleerd.

        De “Cuspis” is echter niet meer te vinden op de website die in het artikel genoemd wordt.

        De afbeelding van de Cuspis heet vreemd genoeg SmogDildo.jpg…

        Log in to Reply
        • Wilmamazone says

          23 October 2014 at 01:01

          Ik denk dat de fout die we mogelijk maken, zou kunnen komen door de donkere rechthoek. Die kan ook bij ‘het ding’ horen en die twee rare puntjes -die niet op een lijn zitten overigens- iets van schroefgaten of iets dergelijks.

        • FVerweven says

          23 October 2014 at 01:09

          Foto 2 kun je vergroten en dan zie je rare randen, dat vierkant is vierkant gemaakt lijkt het wel.
          Foto 1 doet mij ook denken aan een foto uit een echo-apparaat.
          Dan kijk je naar de maaginhoud van een hond of zo, die twee veren en een dekseltje heeft ingeslikt.
          Dan is ie toevallig ook tegen electrosmog beschermd 😉

        • A.J. Sikkema says

          24 October 2014 at 09:24

          Ja, dat van die echo dacht ik ook; daarbij zie je ook zo’n beeld in conusvorm, waarbij het echo-apparaat dan aan de smalle punt van die conus zit. In dit geval blijkt het object ZELF dus de vorm van een conus te hebben en is het gewoon een plaatje vanaf de zijkant! Een instinker. De uitleg over foto 2 zou ik ook nog graag even zien. Maarten?

      • Maarten Koller says

        23 October 2014 at 10:21

        Jaaa! Gefeliciteerd! 🙂 Het is inderdaad een Cuspis waar we een röntgenfoto van hebben gemaakt. Ik neem nog even via mail contact op voor de prijs.

        Log in to Reply
      • A.J. Sikkema says

        24 October 2014 at 09:14

        Goed zeg, die outline matcht inderdaad precies.
        De twee lichte puntjes op de eerste foto horen er denk ik niet bij maar zijn vast iets waarmee het object liggend gefixeerd is of zo (hij is rond dus moet je hem vastklemmen lijkt me).
        Dat vierkante plaatje snap ik nog steeds niet. Misschien kan Maarten die nog even toelichten? Het kan natuurlijk ook dat het object de elektromagnetische rontgen-straling toch effectief blijkt te beinvloeden en dat het zich bewust vermomt als iets onherkenbaars. 🙂

        Log in to Reply
        • Björn says

          24 October 2014 at 12:54

          De twee lichte puntjes zijn loodbolletjes die gebruikt worden om op een röntgen foto een locatie te bepalen (in dit geval het midden van de Cuspis). Het vierkante lichte vlak in foto 2, wordt gebruikt om meer contrast te creëren in een bepaald gedeelte van een röntgen foto, zo kunnen delen die minder ‘hard’ zijn met meer detail worden bekeken.

  5. JennyJ0 says

    22 October 2014 at 19:17

    Een stent?

    Log in to Reply
  6. Martin_Bier says

    26 October 2014 at 05:02

    Een kleine drukveer in het binnenste van een grotere drukveer. Daaronder een magnetisch staafje. Dit alles en een vage wollige substantie zijn ineengeduwd in het binnenste van iets dat doet denken aan een fluorescerende dildo. Dat is, om kort te gaan, de Cuspis (zie https://kloptdatwel.nl/2014/01/03/onzin-over-spininversie-en-elektrosmog/ voor een foto). Een certificaat van het Internationale Gesellschaft für Elektrosmog-Forschung IGEF Ltd. (zie https://kloptdatwel.nl/2013/11/27/het-onzinnige-igef-certificaat/ ) completeert het geheel.

    Eigenlijk hadden de werkwoorden in de vorige alinea in de verleden-tijdsvorm moeten staan. Met een kijkje op https://www.spininversion.nl valt te constateren dat de Cuspis niet langer te koop wordt aangeboden.

    Dat de bestanddelen van de Cuspis iets zouden uitrichten tegen elektromagnetische straling met golflengten groter dan een millimeter, i.e. die zogenaamde “elektrosmog,” dat is een illusie. Het ding absorbeert geen straling en het geeft ook geen straling af. In een banddynamo zit een magneet. Een doorsnee matras zit vol met drukveren. Liggend op je matras met een doos banddynamo’s naast je op je hoofdkussen kun je nog gewoon ongestoord mobiel telefoneren. En ook als je naast een Cuspis staat kun je nog gewoon mobiel telefoneren. Kortom, die straling trekt zich niets aan van wat voor drukveren, magneetjes of Cuspissen dan ook.

    Als KloptDatWels aandacht vorig jaar heeft bijgedragen tot het niet langer verhandeld worden van de Cuspis, dan is er een maatschappelijk zinvolle daad verricht.

    Toch staat er nog veel onzin op spininversion.nl. Dezelfde theorieën waarmee de Cuspis aan de man werd gebracht, die theorieën worden nu gebruikt om een soort omgekeerde rubberen fruitschaal te pushen. En de nomenclatuur is al net zo verward als de natuurkunde, want ondanks dat die schaal rond is wordt ie toch “Trapezium” genoemd. Op https://www.spininversion.nl/productgebruik.html wordt met foto’s getoond hoe je dat ding onder een wiegje, naast je op de autovoorbank of onder je meditatiestoel kunt plaatsen. Daaronder staat ook nog een foto met een appel, een kiwi en een limoen die gedrieën “levensenergie” opdoen door bovenop deze omgekeerde fruitschaal te staan. De omgekeerde rubberen fruitschaal komt in drie formaten die, respectievelijk, 188, 232 en 343 euro moeten kosten … De kwak wordt duur betaald.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      26 October 2014 at 10:59

      En dan de klantbeoordelingen bij spininversion.

      https://beoordelingen.feedbackcompany.nl/reviews/4738-1/Spininversion.nl.html

      Log in to Reply
      • Pepijn van Erp says

        1 November 2014 at 15:12

        Ja, die zijn leuk. Je moet voor de grap even terugzoeken naar de beoordelingen van 20 september 2012 en dan kijken welke van die twee door Philippsborn zelf zijn achtergelaten:
        https://twitter.com/Mischaspraktijk/status/248700758323785728

        Log in to Reply
        • FVerweven says

          1 November 2014 at 19:34

          Zit die Mischa Phillipsborn nu serieus openlijk op Twitter te vertellen dat hij zelf een beoordeling heeft achtergelaten?

          Gezien de vele keren dat “gecertificeerd” en “zo netjes afgewerkt product” voorkomt in de reacties, vraag ik me af hoe onafhankelijk de rest van die beoordelingen is.

          Alsof klanten bij ontvangst van het product opeens verrast en verrukt zijn over het certificaat.
          Alsof je blij verrast bent dat het product niet slordig afgewerkt is, dat verwacht je gewoon. Pfff.

          Mischa Phillipsborn is gewoon trots dat, nadat hij de Cuspis met epoxyhars heeft gegoten, hij er nu in geslaagd is met rubber/latex en een setje ovenschalen van Blokker de trapezium te produceren.

        • Martin_Bier says

          2 November 2014 at 03:26

          Op lotgenotenforum.nl heeft een zekere “Mischa” zich nog eens driewerf voorgedaan als een tevreden klant van Mischa Phillipsborn. Dat leidde tot een vermakelijke schermutseling met de sitebeheerder: http://www.lotgenotenforum.nl/forum/showthread.php?1707-Electro-acupunctuur-van-Mischa-Philippsborn&s=a1870bd5eb82c2a4ae78de198e91778a

        • FVerweven says

          2 November 2014 at 12:22

          🙂
          Inderdaad heel vermakelijk en een extra indicatie dat al die juichende beoordelingen op zijn eigen site niet deugen.

          Mischa Phillipsborn hoort thuis onder het tabje “inbreker laat ID-kaart achter”.

        • Renate1 says

          2 November 2014 at 16:27

          Of “Wij van WC-Eend adviseren WC-Eend”.

        • FVerweven says

          2 November 2014 at 16:51

          😉 Die geven ten minste openlijk toe dat de slager zijn eigen vlees keurt, Phillipsborn niet.

        • Renate1 says

          2 November 2014 at 20:46

          Dat is waar, maar hij is niet slim genoeg om z’n voornaam te veranderen.

    • FVerweven says

      26 October 2014 at 12:41

      Daaronder een magnetisch staafje.

      Op foto 2 zie ik geen staafmagneet maar schijfmagneet, toch?

      En ook als je naast een Cuspis staat kun je nog gewoon mobiel
      telefoneren. Kortom, die straling trekt zich niets aan van wat voor
      drukveren, magneetjes of Cuspissen dan ook.

      Bij Spininversion beweren ze niet dat die producten afschermen tegen radiogolven.
      Van de website spininversion:

      Al zou zo een wonderproduct bestaan dan heeft niets en niemand daar wat
      aan. De elektrosmog (straling) moet namelijk altijd eerst alles en iedereen passeren alvorens bij het wonderproduct te arriveren. Helaas is alles en iedereen dan al lang energetisch verstoord en beschadigd. … De … producten verhogen de levensenergie en verlagen deels verstorende energieën zoals elektrosmog.

      Een handig trucje waardoor je niet hoeft te bewijzen dat de elektrosmog verdwijnt.

      Straling – Spininversion

      Log in to Reply
  7. zeepsop bel says

    23 November 2022 at 07:20

    Het is een kerstmuts.
    met lampjes.

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. Orgoniet dildo - Kloptdatwel? says:
    25 September 2019 at 11:56

    […] Bij een eerder bericht over een handelaar in antistralingsmeuk, werd één van zijn producten ‘liefkozend’ als smogdildo betiteld (zie Onzin over spininversie en elektrosmog). Deze Cuspis, zoals het ding echt heette, werd later toevalligerwijs (‘het had zo moeten zijn’) gewonnen door een Kloptdatwel?-crew en grondig doorgelicht. […]

    Log in to Reply
  2. 1steadfastness says:
    13 January 2022 at 01:27

    1spectrum

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten
22 November 2025 - Pepijn van Erp
De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten

In hun ongeautoriseerde biografie van Wim Hof schetsen Volkskrant-journalisten Robert van de Griend en Anneke Stoffelen een ontluisterend beeld van de goedlachse goeroe. Het is allemaal nog veel erger dan je al dacht.Lees meer De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten › [...]

Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie
12 October 2025 - Ward van Beek
Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie

.Op 4 oktober vond in de Geertekerk in Utrecht het jaarlijkse symposium plaats van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het thema dit jaar was Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie. Meester KackadorisprijsDe middag begon traditioneel met de toekenning van…Lees meer Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie › [...]

Het ‘Red Panda Effect’
8 October 2025 - Ward van Beek
Het ‘Red Panda Effect’

.In de Skeptical Inquirer van october/november (Volume 49, No. 5) wordt door Craig A. Foster en Kelsey M. McGinn teruggeblikt naar een uitgave van het blad uit 1979, met daarin een verhaal over een verdwenen panda, ontsnapt uit Blijdorp, wiens ontsnapping…Lees meer Het ‘Red Panda Effect’ › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

A New Test for Chronic Fatigue Syndrome?
26 November 2025 - Steven Novella

The headline reads, “Breakthrough blood test finally confirms Chronic Fatigue Syndrome.” As you might imagine, the story is far more complicated than that. Let’s start with some background of chronic fatigue syndrome, also called myalgic encephalomyelitis (ME/CFS). As the name implies, it is a syndrome, meaning a collection of symptoms with a typical natural history – CFS is characterized by severe debilitating […] The post A New Test for Chronic Fatigue Syndrome? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The CDC is lying to you about vaccines and autism
24 November 2025 - David Gorski

The CDC webpage about vaccines and autism now misrepresents the science and lies to the public about vaccines and autism. It's just part of HHS Secretary Robert F. Kennedy Jr.'s continuing war on vaccines. The post The CDC is lying to you about vaccines and autism first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Goodbye to Focused Protection. Jay Bhattacharya’s Latest 1-Page Pandemic “Plan” is for Vulnerable People to Stop Being Vulnerable.
21 November 2025 - Jonathan Howard

Jay Bhattacharya's new "plan" is really an admission that if there's a new pandemic, he’s not competent enough to do any of the incredible things he “would have” done regarding COVID. He's not even going to try. The post Goodbye to Focused Protection. Jay Bhattacharya’s Latest 1-Page Pandemic “Plan” is for Vulnerable People to Stop Being Vulnerable. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://www.naturetoday.com/intl/nl/nature-reports/message/?msg=34671 staat sinds vandaag een zeer uitgebreide bespreking van het recente
  • Martin Bier on De linke weekendbijlage (47-2025)Bedankt voor de Wim Hof updates. Het lijkt erop dat het schip aan het zinken is sinds het grote VolkskrantArtikel
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (47-2025)De vergoeding van alle mogelijke kwakzalverij uit het aanvullende pakket is voor mij een reden om daar van af te
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (47-2025)@Renate Ik heb een vriend die al jaren parkinsonpatiënt is, met werkelijk huiveringwekkende symptomen. Dan heb je een vrijwel continue
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (47-2025)@ Hans, Inderdaad. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat er geen rotte appels tussen de farmaceutische bedrijven zitten, maar bij

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in