• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Reclame Code Commissie / Reclame Code Commissie: Bemer

Reclame Code Commissie: Bemer

12 February 2016 by Laurens Dragstra 1 Comment

Matje dat de bloedcirculatie zou verbeteren en daarmee allerhande lichamelijke klachten zou verhelpen.

Zie ook de database Rare Apparaten en dit artikel, dit artikel en dit artikel.

Er zijn in de databank 4 uitspraken van de RCC over de Bemer.

1. RCC 10 april 2012 (dossiernummer: 2012/00250)

BEMER-matSamenvatting reclame-uiting: advertentie voor de Bemer(mat). “8 minuten liggen of zitten op de Bemermat kan de doorbloeding tot in 4 miljard haarvaten verbeteren en dat met zuurstofrijker bloed. Als aanvulling op hetgeen uw arts u voorschrijft, een goede extra hulp voor het stimuleren van de “zelfgenezing””, aldus de advertentie, die wordt gevolgd door enkele verklaringen van een arts en gebruikers over hun (positieve) ervaringen met de Bemermat.

Oordeel: klacht grotendeels gegrond.

Samenvatting uitspraak: Het door adverteerder overgelegde boek van Klopp betreft, blijkens de mededeling op de kaft, de “1st Edition excerpt from the german textbook ‘Microcirculation in the Focus of Research’ ”. Laatstgenoemd boek is in de Duitse versie (‘Mikrozirkulation Im Fokus der Forschung’) door adverteerder overgelegd bij de behandeling van het beroep in dossier 1537/08.0123. Op grond van dit “excerpt”, dat betrekking heeft op “the Bemer 3000 and its effects on microcirculation” , is de RCC van oordeel dat aannemelijk is dat de Bemer de doorbloeding in het lichaam kan verbeteren. Dit (mogelijke) effect van de Bemer op de bloedcirculatie wordt in de bestreden uiting door middel van de in de uiting opgenomen verklaringen van een arts en gebruikers direct in verband gebracht met het verhelpen van lichamelijke klachten zoals rugklachten, verkrampingen in de spieren, reumatische klachten, fibromyalgie, migraine, koude voeten, slecht genezende ulcera, hypertensie, spanningshoofdpijn, hyperventilatie, slaapstoornissen, gewrichtsklachten, claudicatieklachten, diabetes, oogklachten en pijnklachten. De RCC is van oordeel dat, ook al hebben diverse gebruikers van de Bemermat ervaren dat hun klachten verminderden, onvoldoende is komen vast te staan dat deze verbeteringen (mede) het gevolg zijn van de werking van de Bemermat. Derhalve misleidend en oneerlijk.

*****

2. RCC 8 april 2010 (dossiernummer: 2009/00879)

BEMER-matSamenvatting reclame-uiting: advertentie voor de Bemer 3000 en uiting voor de Bemer 3000 op de website www.bemer3000.nl. In de advertentie stond: “8 Minuten liggen of zitten op de Bemer-mat kan de doorbloeding tot in 4 miljard haarvaten verbeteren en dat met zuurstofrijker bloed”.

Oordeel: klacht gegrond.

Samenvatting uitspraak: ondanks enige relativeringen wordt in de uitingen onmiskenbaar een verband gelegd tussen het gebruik van de Bemer en het verhelpen van lichamelijke klachten van meer of minder ernstige aard. Het moge zo zijn dat diverse gebruikers van de Bemer3000 hebben ervaren dat hun klachten verminderden na gebruik van de Bemer, maar aan de hand van hetgeen adverteerder ter zake heeft aangevoerd, is niet, althans onvoldoende komen vast te staan dat dit (mede) het gevolg is van de werking van de Bemer3000. Misleidend, oneerlijk. Dat men de Bemer drie maanden kan testen, zonder tot aankoop daarvan over te gaan, doet niet aan het oordeel van de RCC af.

*****

3. CVB 14 oktober 2008 (dossiernummer: 2008/1537/08.0123)

BEMER-matSamenvatting reclame-uiting: advertentie van Bemer Nederland BV voor de BEMER electro-magneetveld-therapie en een uiting op de website www.bemer3000.nl. In de advertentie staat onder andere: “*Diabetes? Artrose? Chronisch ziek? Bemer is goed voor het hele lichaam. In 8 min. Méér doorbloeding, energie en weerstand” en “*Zelfs zwart wordende voeten, werden weer blank en hoefden niet geamputeerd! Open benen snel weer genezen. De bot/cel deling gaat 4 tot 5 x sneller. Betere doorbloeding met zuurstofrijker bloed en méér weerstand door verhoogde immuniteit”. Op de website staat onder andere: “Energie tekort – Chronische vermoeidheid – Rugpijn – Diabetes – Gewrichtspijn – Hoofdpijn – Spierpijn – Uitbehandeld – MS – Reuma – Osteoperose – Sport – en voor de behandeling van diverse andere klachten….” en “Goede ervaringen zijn opgedaan bij problemen met o.a.: Ademhaling, allergieën, angina pectoris, artrose, artritis, astma, blaasjesvorming na verbranding, bloeddruk – te hoog – te laag, bot- en breukgenezing, burn-out, cholesterol – te hoog depressie, diabetes, gewrichten, duizeligheid, doorbloeding, fracturen en trauma`s, hart, hoofdpijn-migraine, jicht, menstruatiepijn, multiple sclerose, nervositeit, oogdruk, ontlasting, osteoperose, open benen, overgang pijn, polyneuropathie, restless-leg, reuma- diverse, r.s.i., rug, slapen, stress, tandarts-angst, tennisarm, tinnitus, trombose vermoeidheid, wondgenezing, zwellingen.

Oordeel: klacht grotendeels gegrond.

Samenvatting uitspraak RCC: Over de werking van de Bemer3000 heeft adverteerder geen voldoende onderbouwde wetenschappelijke artikelen overgelegd. Gelet hierop is de RCC van oordeel dat adverteerder de in de uitingen aan de Bemer3000 toegeschreven werking niet aannemelijk heeft gemaakt. Misleidend, oneerlijk.

Samenvatting uitspraak CVB: Gelet op hetgeen appellante heeft aangevoerd, acht het College het aannemelijk dat de Bemer de doorbloeding in het lichaam kan verbeteren, maar de in elk van bovengenoemde uitingen besloten liggende suggestie dat toepassing van de Bemer hierdoor ook zou leiden tot een verbetering waar het betreft de in de uitingen genoemde (deels ernstige) aandoeningen en situaties, wordt niet althans onvoldoende gerechtvaardigd door het door appellante overgelegde materiaal en/of de daarop gegeven toelichting. Dat men de Bemer drie maanden kan testen, zonder tot aankoop daarvan over te gaan, doet niet aan het oordeel van het College af.

*****

4. CVB 13 juni 2008 (dossiernr: 2008/1521/07.0439)

BEMER-matSamenvatting reclame-uiting: uitlatingen op de website http://www.saro-bemer.nl/, “unieke en verbeterde magneetveld-frequentie van Prof.Kafka” bij o.a. “Energie tekort – Chronische vermoeidheid – Rugpijn – Diabetes – Gewrichtspijn – Hoofdpijn – Spierpijn – Uitbehandeld – MS – Reuma – Osteoperose – Sport – en voor de behandeling van diverse andere klachten….”. Verder staat er: “De werking van Bemer is behalve met de unieke film ook in meerdere dubbelblind studies bewezen. Wij horen wel eens „placebo-werking“…bij dieren wordt het al zeer lang met groot succes toegepast en daar kan van placebowerking toch geen sprake zijn.”

Oordeel: klacht grotendeels gegrond.

Samenvatting uitspraak RCC 8 november 2007: Van bovenstaande tekstgedeelten gaat de suggestie uit dat wetenschappelijk is aangetoond dat de Bemer de werking heeft die daaraan in de uiting wordt toegeschreven. De RCC stelt verweerder in de gelegenheid de juistheid daarvan aan te tonen en wel door het resultaat van erkend wetenschappelijk onderzoek dat verricht is met betrekking tot de werking van de Bemer over te leggen dan wel artikelen over te leggen die geplaatst zijn in erkende wetenschappelijke tijdschriften waaruit blijkt dat wetenschappers de Bemer erkennen als therapie voor de op de website genoemde kwalen.

Samenvatting uitspraak RCC 29 januari 2008: De folder “Bemer-Therapie. Nieuwe wetenschappelijke inzichten” is een uitgave van verweerder en de samenvattingen, getiteld “Zusammenfassung der wichtigsten wissenschaftlichen Studien””, zijn afkomstig van een aan verweerder gelieerd laboratorium, zodat deze niet worden aangemerkt als objectief wetenschappelijk bewijsmateriaal voor de juistheid van de geclaimde werking. De andere twee door verweerder overgelegde bescheiden bevatten geen resultaten van erkend wetenschappelijk onderzoek en betreffen evenmin artikelen die gepubliceerd zijn in wetenschappelijke tijdschriften. Hoewel niet valt uit te sluiten dat er mensen zijn die de Bemer-therapie positief hebben ervaren, is de wetenschappelijke onderbouwing van de aan de Bemer toegeschreven werking onvoldoende. Strijd met artikel 7 NRC.

Samenvatting uitspraak CVB 13 juni 2008: Gelet op al hetgeen Bemer naar voren heeft gebracht, acht het College het aannemelijk dat de Bemer de doorbloeding in het lichaam kan verbeteren, maar de in de uiting besloten liggende suggestie, dat toepassing van de Bemer hierdoor ook zou leiden tot een verbetering waar het betreft alle bovengenoemde (deels ernstige) aandoeningen en situaties, wordt niet althans onvoldoende gerechtvaardigd door het door Bemer overgelegde materiaal en/of de daarop gegeven toelichting. Bevestiging oordeel RCC.

*****

Steun Kloptdatwel

Reclame Code Commissie: Bemer 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Reclame Code Commissie: Detoxen
Next Entry »
Reclame Code Commissie: Alcachofa de Laon

Filed Under: Reclame Code Commissie Tagged With: bemer, Nederlandse Reclame Code, reclame, reclame code commissie

Reader Interactions

Trackbacks

  1. Reclame Code Commissie: Magneettherapie says:
    11 November 2016 at 12:02

    […] ook onder BEMER en […]

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Global Skeptics in The Pub-marathon
18 August 2025 - Ward van Beek
Global Skeptics in The Pub-marathon

 Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op vrijdag 22 augustus 2025 kunnen zij elkaar online ontmoeten!Die dag duiken skeptici vanuit de gehele wereld gezamenlijk (voor de tweede keer)…Lees meer Global Skeptics in The Pub-marathon › [...]

Videos European Skeptics Congres 2024
18 August 2025 - Ward van Beek
Videos European Skeptics Congres 2024

 In 2024 organiseerde afis, de Franse zusterorganisatie van Skepsis, het 20ste European Skeptics Congress, in Lyon. Een aantal van de bijdragen zijn ook online te bekijken: [...]

Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

With Brains Pickled by Social Media, Our Dishonest, Sheltered, Juvenile Medical Establishment Keeps Trying to Sic Vengeful Online Mobs Against Doctors Who Actually Care for Patients
21 August 2025 - Jonathan Howard

There are a lot of unstable, angry people out there, and it's easy to get powerful guns in the US. The post With Brains Pickled by Social Media, Our Dishonest, Sheltered, Juvenile Medical Establishment Keeps Trying to Sic Vengeful Online Mobs Against Doctors Who Actually Care for Patients first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Health Narratives on Social Media
20 August 2025 - Steven Novella

Engaging on social media about health issues can be daunting. I know this is not news, but it is important to understand what is happening phenomenologically. I also think it’s a microcosm of what’s happening to our society in general because of social media – we no longer have a shared fact-based reality as people increasingly live in different universes of information. […] The post Health Narratives on Social Media first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Traditional Medicine Based Extinction. An Update.
19 August 2025 - Mark Crislip

What we do best. The post Traditional Medicine Based Extinction. An Update. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Dat heet DARVO, las ik een paar dagen geleden in NRC. Ontken, val aan, verwissel aanvaller en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Enerzijds hoef ik alleen maar wat toe te kijken, anderzijds durf ik niet te
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Houd vol! Soms vecht je als skepticus tegen een complotgelovige bierkaai maar lukt de overwinning van de
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263 en anderen, onderstaand bericht van mij op LinkedIn heeft ondertussen >27.000 "impressies". Voor zover mij bekend is dit het
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (32-2025)@satria Ik kijk zelfs na afgelopen zondag helemaal niet meer naar Zomergasten. Dan hoef ik die glijerige Griet in haar

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in