• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Humor / Oproep: geef suggesties voor een top-10 van lezingen die Studium Generale Delft zeker niet mag vergeten!

Oproep: geef suggesties voor een top-10 van lezingen die Studium Generale Delft zeker niet mag vergeten!

20 April 2015 by Gert Jan van 't Land 139 Comments

Oproep: geef suggesties voor een top-10 van lezingen die Studium Generale Delft zeker niet mag vergeten! 1
Coen Vermeeren

Dit is een oproep aan de lezers van Kloptdatwel om suggesties aan te leveren voor onderwerpen van lezingen die Studium Generale in Delft zeker niet mag vergeten. Geef je suggestie in de comment sectie van dit bericht. Het is de bedoeling om uit de suggesties een humoristische top-10 van onderwerpen samen te stellen die we kunnen aanbieden aan Coen Vermeeren, de directeur van Studium Generale in Delft en aan zijn bazen, het College van Bestuur van de Universiteit in Delft. Je kunt misschien inspiratie ontlenen aan enkele titels van lezingen die Studium Generale organiseerde:

  • The 9/11 Building Collapse: It’s Time to Talk About It. In deze recente lezing gaf Studium Generale vrij baan aan complotdenker Richard Gage die meent bewijs te hebben dat het instorten van de twin towers niet is veroorzaakt door de inslag van vliegtuigen maar door explosieven.
  • Homeopathische geneeskunde: de werking verklaard en wetenschappelijk bewezen? In deze eveneens recente lezing werd zonder een spoor van kritiek verkondigd dat homeopathische middelen even effectief zijn als geneesmiddelen.
  • UFO’s: feit of fictie. In deze lezing van al wat langer geleden vertelt het hoofd van Studium Generale, Coen Vermeeren, dat UFO’s bestaan.

Ik heb zelf al vast één suggesties ingevuld in de comment sectie hieronder: De vergeten wetenschap van Alchemie: Let’s Turn Some Lead into Gold.

We gaan natuurlijk ook vragen om een reactie van Vermeeren en het CvB van de TU. Als die komt dan zul je daar zeker over horen. Ondertussen houden we je ook op de hoogte van nieuwe initiatieven van Coen Vermeeren.

Steun Kloptdatwel

Oproep: geef suggesties voor een top-10 van lezingen die Studium Generale Delft zeker niet mag vergeten! 2Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Kloptdatwel? nieuwsbrief
Next Entry »
Boudewijn de Groot ontmoet mediums die hem vertellen over zijn overleden moeder

Filed Under: Humor Tagged With: coen vermeeren, studium generale delft

Reader Interactions

Comments

  1. Gert_Jan_van_t_Land says

    20 April 2015 at 13:57

    De vergeten wetenschap van Alchemie: let’s turn some lead into gold.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 April 2015 at 14:16

      Of “Homeopathy: how to turn gold into almost nothing”.

      Log in to Reply
      • Laurens says

        23 April 2015 at 17:29

        Bij homeopathie denk ik eerder aan “how to turn almost nothing into gold”, gelet op de hoeveelheid geld die ermee verdiend wordt.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 21:55

          Dat kan natuurlijk ook. Ik zag het zo dat de kwakkers geld ontvangen en daar slechts oneindig verdunde rommel voor teruggeven.

        • Renate1 says

          24 April 2015 at 12:10

          Als ik de prijzen van sommige rare apparaten zie:
          http://skepp.be/nl/rare-apparaten/alfabetisch
          Dan krijg ik ook wel eens de indruk dat daar heel veel geld mee te verdienen is. Maak een kastje met wat knopjes en draadjes, verzin er een mooi verhaal bij, over genezende frequenties of iets dergelijks en kassa!

        • Hans1263 says

          24 April 2015 at 12:34

          Tja, wij hebben op het eerste gezicht het verkeerde beroep gekozen. Lang en lastig studeren is ook niet bepaald nodig voor “kassa!”. Maar of ik mijn salaris had willen verdienen met liegen en bedriegen? Toch maar niet.

  2. Catherine de Jong says

    20 April 2015 at 14:19

    De effectiviteit van kleurenpunctuur

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      20 April 2015 at 18:05

      Door Prof. Dr. Jan Marius Keppel Hesselink?

      Log in to Reply
  3. Guido says

    20 April 2015 at 14:25

    prenatale frenologie: hoe de westerse geneeskunst deze essentiële scan uit de basisverzekering houdt.

    Log in to Reply
    • Jan Willem Nienhuys says

      20 April 2015 at 14:55

      Of de prenatale psychodynamiek. Daar is een echte ingenieur in Eindhoven

      op gepromoveerd.

      Zie http://alexandria.tue.nl/extra1/PRF4B/8403760.pdf

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        22 April 2015 at 13:42

        Wat heeft deze man gerookt of geslikt, voor hij aan dit verhaal begon?

        Log in to Reply
        • Jan Willem Nienhuys says

          22 April 2015 at 14:24

          Nee hoor, maar ik herinner me nog goed hoe zijn promotie werd aangekondigd en keer op keer werd uitgesteld. In die tijd moest het College van Dekanen toestemming geven, maar uiteindelijk na miss hien wel twee jaar konden ze het niet meer tegenhouden. Ik ben naar de promotie geweest. Een van de promotoren of leden van de promotiecommissie was een Vlaamse architect/hoogleraar die om te beginnen te laat was, met wapperende mantel binnentrad en duidelijk on kissing terms was met de promovendus. Althans zo is mijn herinnering.

          Op

          http://discover.tudelft.nl:8888/recordview/view?recordId=aleph%3A000491059&language=nl

          vind je een eerdere versie van het proefschrift. Let op het onzinnige accent op ‘prenatale’. Dat dateert al uit 1980. De grote inspirator Lietaert Peerbolte overleed in 1982, en toen moest Polak misschien nog iemand anders zoeken.

          Sindsdien heb ik de prenatale aritmosofie bedacht. Daar wil ik ook wel over spreken in Delft. Het is een universele ziekteleer met ook een universele behandeling voor alle ziekten.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 15:53

          “Van eindeloos aanmodderen naar (eindelijk!) échte genezing, Het succesrijke panacee van neo-holist Nienhuys vergeleken met het ultraverdund geknoei van Hahnemann”. Ik kom beslist luisteren!

  4. Frank Verhoft says

    20 April 2015 at 14:26

    “Muil, kanis of bakkes. Fysionomie herbekeken”

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      24 April 2015 at 06:23

      Maar toch niet aan de hand van real life personen en hun gezicht hè!? 🙂

      Log in to Reply
  5. Wilmamazone says

    20 April 2015 at 14:34

    Johan Oldenkamp met: De kunst van het zelf Pipi machen.

    Log in to Reply
  6. Jan Willem Nienhuys says

    20 April 2015 at 14:51

    1. de theorie dat geloof in de bolvorm van de aarde kankerverwekkend is (van de gelovigen sterft ongeveer 1/3 aan kanker, en van geen ongelovige is bekend dat die
    daaraan is overleden. Wat moor proef doe joe wont?

    Ik heb ook al een kandidaat om die lezing te geven. Paul Kramer, alias de Health Hunk.

    2. de theorie dat de aarde hol is en dat wij aan de binnenkant wonen. Hierover is
    gepubliceerd in een wiskundig tijdschrift en het is nooit weerlegd. De auteur is Mostafa Ahmed Abdelkader. Die was al een oude man toen ik hem ca. 2001 in Alexandrië ontmoette, dus ik betwijfel of hij nog leeft. Maar ik wil best zijn theorie komen verdedigen. Zijn theorie berust deels op de Koran, dus dat zit wel goed. Wie daar tegen is, is gewoon een ongelovige hond.

    3. Astrologie

    4. gebedsgenezing. Vraag Jomanda.

    5. de antizwaartekrachtstheorie van Marcoen Cabbolet. Dat wil hij zelf wel
    komen vertellen.

    6. Piramidologie

    7. Lysenkoïsme

    8. Creationisme & Intelligent Design, eventueel The Atlas of Creation.

    de plaatselijke imam zal wel iemand kennen.

    9. De Joodse Samenzwering zoals onthuld door de
    Protocollen van de Wijzen van Zion. Vraag Oldenkamp of David Icke maar.

    10. De wetenschap van het pendelen en wichelen.

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      20 April 2015 at 22:39

      JW, je bent – zoals altijd – op dreef!

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 April 2015 at 08:11

      Ik stel voor: de oplossing van het energieprobleem door middel van het aloude met molentjes lopen. De deskundige op dit gebied is dr. Holle Windblaas.

      Log in to Reply
      • Wilmamazone says

        21 April 2015 at 09:40

        De deskundige op dit gebied is dr. Holle Windblaas.

        Is dat toevallig familie van (me)Vrouw Holle? Dan komt het al helemaal goed in Delft.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          21 April 2015 at 14:14

          Jazeker is dat familie! Vrouw Holle, die van de bodemloze put. Als we die erbij halen, kunnen we meteen het aan alternatieve “geneeswijzen” weggegooide geld agenderen.

    • JennyJ0 says

      21 April 2015 at 12:16

      Ik stem voor 2 en 10. Als het 10 wordt, wil ik graag de uitbaters van een naburige dierenwinkel uitnodigen, want naast dat zij fervente aanprijzers zijn van homeopathie, die ze voor werkelijk van alles en nog wat aanbevelen, stellen zij ook al pendelend en wichelend diagnoses – en nee, ik verzin dit niet, ‘t is helaas waar.

      Log in to Reply
      • JennyJ0 says

        21 April 2015 at 12:17

        Hoewel, 5 lijkt me ook leuk. Ik ben niet zo creatief vandaag, dus ik volsta met het al dan niet toejuichen van de bedenksels van anderen.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          21 April 2015 at 15:13

          Oude koek! Nummer 5 pas ik allang toe. Kom maar eens kijken naar mijn volledig traploos geautomatiseerd vliegend tapijtje. Open zweven, heerlijk met dit mooie weer! Alleen storend dat al die drones je tegenwoordig links en rechts inhalen. Ter verdelging daarvan doet een flinke vliegenmepper wonderen.
          De energiebron is natuurlijk een flesje Natrium Muriaticum D30 per dag.
          Om dat goedje zelf te maken moet je natuurlijk wel beschikken over een in leer gebonden boek, voor het op de juiste manier schokschudden, en vanzelfsprekend horen daar voldoende schone flesjes bij. Een beetje geloof en een oude matteklopper (zoëen als van het Simplisties Verbond) doen wonderen voor het onderhoud.
          Hij vliegt dus 1: 10tdm30 en dat is nog eens iets anders dan al die brandstof die volgens ons complot (!) verloren ging in de WTC-torens.

      • Renate1 says

        22 April 2015 at 11:35

        Je zou zo’n dierenwinkel toch onmiddellijk gaan mijden.

        Log in to Reply
        • JennyJ0 says

          22 April 2015 at 11:54

          Ja, wat dacht je! Maar ze zijn helaas razend populair en je wil niet weten hoeveel geld de mensen er uitgeven aan al die rommel. Onbegrijpelijk.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 22:13

          De gevel vol met zalf kwakken!

      • Hans1263 says

        22 April 2015 at 17:49

        Graag naam en adres, of mag dat niet? Dan kan ik tenminste “reclame” maken.

        Log in to Reply
        • JennyJ0 says

          22 April 2015 at 18:50

          You’ve got mail.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 15:40

          Holistische hysterie met Bach-bloesems. Gruwelijk!
          Aan hun gevel te zien is er voldoende emplooi voor die kwakkers.

        • JennyJ0 says

          23 April 2015 at 16:08

          Ja, helaas wel. 🙁

      • JennyJ0 says

        22 April 2015 at 18:56

        Ze doen ook iets, dat heet Tellington Touch. Nou ja, als er iets met ‘touch’ gedaan wordt, voel ik de bui al hangen, en terecht: http://www.butterfliesandwheels.org/2005/the-university-of-minnesota-is-touching/ Weet je wat ook zo fijn is met dat Tellington Touch, je hoeft niks van anatomie te weten: The TTouch is done on the entire body, and each circular TTouch is complete within itself. Therefore it is not necessary to understand anatomy to be successful in speeding up the healing of injuries or ailments, or changing undesirable habits or behavior. Geweldig toch? Elke nitwit kan het!

        Log in to Reply
  7. Jan Willem Nienhuys says

    20 April 2015 at 14:57

    En dan hebben we naturulijk nog eenn lezing over hoe vaccineren autisme veroorzaakt. Een doorgehaalde dokter van overzee wil misschien daar wel over komen vertellen.

    Log in to Reply
    • Pepijn van Erp says

      20 April 2015 at 14:59

      Daar is ook nog wel een hoogbejaarde verdwaasde Nederlandse ex-huisarts voor te vinden …

      Log in to Reply
  8. Jan Willem Nienhuys says

    20 April 2015 at 14:58

    Dan kunnen we nog diverse hoaxes bespreken, zoals dat de Amerikanen op de maan zijn geweest (ha ha ) of dat er in Delft een universiteit zou zijn (ha ha ha).

    Log in to Reply
  9. Maarten says

    20 April 2015 at 15:01

    De maanlandingen, zijn die wel echt geweest?

    Log in to Reply
  10. Heeck says

    20 April 2015 at 16:31

    Genezende effecten van congruente Schumannresonanties op de doorlaatbaarheid van het celmembraan.

    Roeland

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      20 April 2015 at 17:11

      Vraag Saskia Bosman

      Die biologe van: pijn aan de appelklier door mystieke ervaringen?

      Log in to Reply
      • Heeck says

        20 April 2015 at 19:17

        Dank voor de bijval!
        R.

        Log in to Reply
      • Heeck says

        20 April 2015 at 22:12

        Meer in het bijzonder nog:

        http://www.tigweb.nl/TIG19_6_01_Bosman.pdf

        Roeland

        Log in to Reply
  11. Fred says

    20 April 2015 at 16:37

    Psychohistorie (ontwikkeld door Hari Seldon).

    Log in to Reply
  12. Renate1 says

    20 April 2015 at 17:13

    De Armeense genocide, heeft die wel plaatsgevonden?
    Ik meen dat een Amsterdamse universiteit hier al een lezing over gepland had, maar dat men daar uiteindelijk toch maar van af heeft gezien.

    Log in to Reply
  13. Wilmamazone says

    20 April 2015 at 17:36

    Vanwege de overgrote belangstelling en het daverende succes: deel 2 over 9/11.
    Dit keer met 9/11 en patriot-journalist Christopher Bollyn
    In Delft op het podium geïntroduceerd door de erudiete heer Jonkers himself met de woorden:

    Opnieuw raden we je aan met een ‘OPEN MIND” te kijken naar deze presentatie en jezelf in dat ‘neutrale midden’ te plaatsen, waar je onbevooroordeeld de ONMISKENBARE FEITEN kunt laten bezinken en opnieuw HET PATROON zullen herkennen, waarmee de wereld -zeker het laatste decennium- is besodemieterd, namelijk de VALSE VLAG-operaties, die de schuldigen vrij zouden pleiten en onschuldigen tot schuldigen maken. Onschuldigen die vervolgens kunnen worden onderdrukt, gemanipuleerd, vermoord en uit de weg geruimd.. En ja, daaronder valt ook steeds meer de ‘normale bevolking’..

    Log in to Reply
  14. Maarten says

    20 April 2015 at 17:48

    Natuurlijk kan de holle aarde theorie niet ontbreken.

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      20 April 2015 at 18:01

      De platte aarde theorie ook niet. Paneldiscussie tussen die twee groepen?

      Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      20 April 2015 at 22:38

      Prachtig!

      Log in to Reply
  15. Wilmamazone says

    20 April 2015 at 17:59

    Coen Vermeeren met: ‘Hoe je ‘t het beste in je bolle kop kunt halen’

    Log in to Reply
  16. Wilmamazone says

    20 April 2015 at 18:13

    Doe-het-zelf cursus van Robbert van den Broeke: ‘Graancirkels maken is een kunstje van een cent’

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      20 April 2015 at 22:43

      😀
      😀

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 April 2015 at 15:18

      “Doe-het-zelf cursus door Robbert van den Broeke: ‘Graancirkels maken is een kunstje van een cent’ ”

      Combineren met een spoedcursus genver-destilleren? Ja, wat moet je anders met al dat graan?
      De opbrengst van de cursus kan naar een goed doel, nl. Joran.

      Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      21 April 2015 at 15:26

      Er moet dan trouwens wel een deel 2 komen: “Ongezien wegkomen na het maken van graancirkels, een fluitje van een cent”

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        21 April 2015 at 16:41

        Daar weet Joran v/d Sloot wel een antwoord op, zodra hij het boek “De goede moordenaar” van Antoon Coolen uit heeft…

        Log in to Reply
    • Hans1263 says

      22 April 2015 at 17:58

      Of: “de kwadratuur van de graancirkel” met als inleider RvdB.
      Borrel na afloop. Genver natuurlijk.

      Log in to Reply
  17. Renate1 says

    20 April 2015 at 19:51

    Een lezing van Erich von Dänicken mag natuurlijk ook niet ontbreken.

    Log in to Reply
    • Jan Willem Nienhuys says

      21 April 2015 at 19:11

      Zonder c! Maar die man is een week geleden 80 geworden! JW

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        22 April 2015 at 07:49

        Dat krijg je, als je een naam opschrijft, zonder ‘m eerst op te zoeken. Ik weet dat hij 80 is geworden, maar hij schijnt nog in goede gezondheid te verkeren. Vroeger heb ik z’n boeken verslonden en geloofde ik het allemaal. Inmiddels ben ik wel wat wijzer geworden en geloof ik het niet meer.

        Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        23 April 2015 at 19:53

        Dat is geen excuus JW! Leeftijd zegt niets bij sommige mensen, dat weet jij zeker! 🙂

        Log in to Reply
      • Renate1 says

        24 April 2015 at 08:11

        Is mijn commentaar verdwenen? Ik had geen zin om de naam van de man op te zoeken. Vroeger heb ik z’n boeken overigens verslonden en geloofde ik alles wat er in stond. Inmiddels geloof ik het niet meer.

        Log in to Reply
        • Pepijn van Erp says

          24 April 2015 at 08:18

          Gek effect in Disqus, als je onderaan op ‘meer reacties weergeven’ klikt, komt ie wel tevoorschijn.

        • Wilmamazone says

          24 April 2015 at 08:19

          Nee hoor. Niet verdwenen maar door de instellingen van Disqus nu lastig te vinden:
          https://kloptdatwel.nl/2015/04/20/oproep-geef-suggesties-voor-een-top-10-van-lezingen-die-studium-generale-delft-zeker-niet-mag-vergeten/#comment-1980777180

  18. Constantia Oomen says

    20 April 2015 at 22:37

    😀 Mijn levendige brein begint nu weg te lopen met de geposte foto van Coen Vermeeren. In mijn optiek kijkt hij steeds kritischer en behoorlijk geïrriteerd naar ons als lezers en reageerders hier. 😉

    Die suggestie van Robbert van den Broeke vind ik een uitstekende. Natuurlijk mag daarbij graancirkel aanbidster Janet Ossebaard niet ontbreken. Ze ging samen met Coen naar Engeland en gaf daar een graancirkel workshop! Daarbij wilden de ETs niet acherblijven en die werden dan ook talrijk gespot!
    LOl look at de donotlink url “erxa” (oogt toch buitenaards 😉 )

    http://www.donotlink.com/erxa

    Ik had eerder een link naar Janet en Coen samen geplaatst, maar Janet heeft die link blijkbaar verwijderd, want hoewel hij nog op Google staat, is hij plotseling verdwenen. Wat zeg ik, haar hele website is daar weg! http://www.circularsite.com/

    Log in to Reply
  19. Laurens says

    21 April 2015 at 09:29

    “Vaccinatievraagstukken in theorie en praktijk”, door Désirée Röver. Gevolgd door een paneldiscussie met Jannes Koetsier, Door Frankema en DJ Consemulder.

    “Joran en ik: een theoretisch kader voor telepathie”, door Robbert van den Broeke. Live commentaar wordt verzorgd door Michael Jackson en prinses Juliana (via Twitter, mits het niet gehackt wordt).

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      21 April 2015 at 12:25

      Bij Robbert moet “liefde” in de titel worden opgenomen.

      Log in to Reply
      • Laurens says

        21 April 2015 at 12:32

        Maar natuurlijk! 😉

        Log in to Reply
    • Pepijn van Erp says

      21 April 2015 at 13:01

      Ik denk dat RvdB wel een derde avond kan vullen:
      “Hoe Osama Bin Laden ons vanuit het Akasha veld leert hoe je thermiet bereid, waartegen geen menselijk constructies bestand zijn”

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        21 April 2015 at 15:09

        “Thermiet en het Godsbewustzijn”

        Vergelijk ook deze waar Robbert spreekt over moslims: http://www.robbertvandenbroeke.nl/bijzondere-gebeurtenissen/Verschijning_en_boodschap_van_Jezus_in_verband_met_aanslagen_in_de_wereld

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          22 April 2015 at 09:50

          Zelfs zonder thermiet wordt het al een oergeestige lezing.

      • Hans1263 says

        21 April 2015 at 15:24

        Is de spelfout in “bereid” van RvdB afkomstig?

        Log in to Reply
        • JennyJ0 says

          23 April 2015 at 09:57

          Is de spelfout in “bereid” van RvdB afkomstig?

          Uiteraard! Daaraan herkent men immers de echte RvdB.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 22:09

          Aha, het was een spelvoud.

    • Constantia Oomen says

      21 April 2015 at 14:55

      Breng ze nu niet op ideeën, Laurens… Misschien zitten ze in een inspiratiedip of zijn ze op zoek naar juist dat. (Aanvulling: Robbert vd Broeke, Stan Pluijmen en Co)

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 April 2015 at 15:23

      Misschien kunnen we langs die weg ook nog eens wat verdere opheldering krijgen over het Rapport van de Commissie van Drie, Onderzoek naar de juistheid van verklaringen over betalingen door een Amerikaanse vliegtuigfabriek (1976)? Of wordt dat het volgende onderwerp voor de complottertjes?

      Log in to Reply
  20. Maarten says

    21 April 2015 at 12:55

    Kabouters en trollen; Feiten en Fictie. Een lezing over het bestaan van kabouters en trollen.

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      21 April 2015 at 13:57

      prof. dr. ir. Spillebeen: ‘Veilig wippen op een rode paddenstoel met witte stippen’

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        23 April 2015 at 20:58

        Met of zonder condoom?

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 22:08

          Daarvan hangt het af of er een vruchtbare discussie na afloop ontstaat.

  21. Renate1 says

    21 April 2015 at 17:41

    Misschien een lezing over hoe de islamitische wereld Amerika ontdekte voor Columbus? Onlangs was er nog een tentoonstelling over allerlei ontdekkingen uit de islamitische wereld in Rotterdam.
    http://www.trouw.nl/tr/nl/4464/Religie-filosofie/article/detail/3832010/2014/09/29/Expositie-van-1001-sprookjes.dhtml

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      23 April 2015 at 17:06

      “Wat was er eerder, Columbus of het ei?”

      Log in to Reply
  22. Constantia Oomen says

    21 April 2015 at 17:47

    “Zwarte en witte magie: hoe skeptische negatieve invloeden af te weren”

    Log in to Reply
  23. Frank Boers says

    21 April 2015 at 18:55

    Current architectural developments: How to defuse haunted
    structures by design. By Dr. Comer Veneer

    Broodje moraliteit: Vertel je het de levenden na je dood?

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      21 April 2015 at 18:58

      Comer Veneer = bijna: Coen Vermeeren? Is dat toeval?

      Log in to Reply
      • Frank Boers says

        21 April 2015 at 19:23

        Ah. Twee letters vergeten. Beter: Conmen Ereveer, Ph.D.

        Log in to Reply
        • FVerweven says

          21 April 2015 at 19:54

          Hij is leuk! Knap gevonden!
          Conmen Ereveer, Ph.D.
          (OK, con men is eigenlijk meervoud … 😉

        • Wilmamazone says

          21 April 2015 at 20:02

          (OK, con men is eigenlijk meervoud … 😉

          Conmen Ereveer vindt van zichzelf dat hij voor twee telt, dus het klopt hoor!
          Naar verluidt doet Ereveer zijn naam eer aan door regelmatig veren in zijn eigen reet dinges te steken.

        • Frank Boers says

          21 April 2015 at 20:21

          De ere ligt hier bij de online anagrammenmachine.

    • Constantia Oomen says

      21 April 2015 at 22:27

      drs. Contaminate Soon is hier erg kritisch over.

      Log in to Reply
  24. Constantia Oomen says

    21 April 2015 at 22:44

    “Anagrammen: de verborgen wijsheid van jouw naam”

    Log in to Reply
  25. Maarten says

    22 April 2015 at 15:09

    Helderzienden als vervanging van windtunnel tests, theorie en praktijk.

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      22 April 2015 at 15:27

      Helderruikenden als CO-melder op afstand.

      Log in to Reply
      • JennyJ0 says

        23 April 2015 at 09:54

        Helderruikenden als CO-melder op afstand.

        Helemaal top! Combineren wij dit met de talenten van de helderpoependen onder ons dan ontstaat een onverslaanbaar samenwerkingsverband. Dat is vast op nog veel meer terreinen in te zetten, en ik daag de wetenschap uit om ons daaromtrent te verlichten.

        Log in to Reply
        • Wilmamazone says

          23 April 2015 at 11:03

          En de helderhorenden dan? Die lijken me in dat samenwerkingsverband toch wel handig om onder meer het kwartje door te horen vallen bij de (nog) onwetenden.

  26. UfoPlaza says

    22 April 2015 at 15:38

    Is dit niet wat kleinzielig? Iedereen hier is mans genoeg om feit van fictie te scheiden. Vermeeren is ook niet mijn favoriet, maar dit is meer op de man spelen dan een onderbouwde poging de echte feiten een plek te geven. Wie schiet er hier iets mee op?

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      22 April 2015 at 15:58

      drs. drs. P. Leonasme met: ‘De feitelijkheid van echte feiten en onechte feiten’

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      22 April 2015 at 17:50

      Wie zich zo onsterfelijk belachelijk maakt, moet daar dan maar de gevolgen van ondervinden.

      Log in to Reply
      • UfoPlaza says

        22 April 2015 at 22:05

        Wat zijn die gevolgen dan 🙂 Ik neem aan dat ook een Vermeeren dit soort “spelletjes” niet serieus neemt. Had het dan niet beter een wedstrijdje “zet de echte feiten op een rij” moeten zijn? In mijn optiek is dat pas iets wat iemand op zijn plek zet.

        Log in to Reply
        • Wilmamazone says

          22 April 2015 at 22:43

          Had het dan niet beter een wedstrijdje “zet de echte feiten op een rij” moeten zijn?

          De feiten over bv. 9/11 in relatie met Gage zijn allang benoemd in 3 andere items op deze site.

          Bovendien is dit m.i. geen spelletje, maar een stukje terechte satire met een serieuze ondertoon. Het lijkt mij sowieso niet de bedoeling om daar bij dit item nog verder over in discussie te gaan. Dat kan wel in de chatbox mocht je daar nog behoefte aan hebben.

        • Rick Speelman says

          23 April 2015 at 01:16

          Och, niet zo zeer behoefte. Ik vind het een beetje jezelf verlagen naar een niveau waar je niet wil zijn. Dat is tenminste zoals ik dat zie. Met jezelf bedoel ik overigens niet iemand in het bijzonder.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 08:34

          Wat Vermeeren serieus neemt of niet, is hier niet aan de orde. Zijn ideeën zijn zo volstrekt belachelijk, dat het best een aardige gedachte is zich in aansluiting daarop vrolijk te maken over allerlei mogelijke kwakzweefkezerij.

    • Constantia Oomen says

      22 April 2015 at 19:13

      Coen Vermeeren bouwt grote feesten op de TU Delft, dit is een kleine, humoristische afterparty. Moet kunnen toch?

      Log in to Reply
      • UfoPlaza says

        22 April 2015 at 22:02

        Van mij mag het 🙂 Mijn punt is meer dat met op de man spelen niemand beter wordt. Sterker nog, je geeft er een Vermeeren de munitie mee om terug te schieten. Naar mijn mening dan.

        Log in to Reply
        • Constantia Oomen says

          22 April 2015 at 22:09

          Ik speel naar mijn weten niet op de man? Wat jij, Speelman?

        • Rick Speelman says

          23 April 2015 at 01:11

          Ik bedoelde uiteraard deze topic, niet iemand met name, mevrouw Oomen 🙂

        • Constantia Oomen says

          23 April 2015 at 01:11

          Is goed Speelman. 🙂

        • Rick Speelman says

          23 April 2015 at 01:14

          Zo, het is nu dan maar helemaal Speelman 🙂

        • Constantia Oomen says

          23 April 2015 at 01:23

          Ja, zie je, mijn geheugen is correct. 😉
          Maar even terug naar wat je aankaart.
          Ik vind het eigenlijk helemaal niet op de man spelen.
          Gert Jan speelt in op de actualiteit: Coen heeft al diverse malen ‘verrassende’ keuzes gedaan voor de SG.
          Wat Gert Jan nu doet – en iedereen snapte die hint onmiddellijk – is hier op ludieke wijze nog eens de aandacht op vestigen.
          Er heerst namelijk oprechte verontwaardiging en ik snap die ook.

          Er zit dus, zoals Wilma zegt, een serieuze ondertoon in. Je ziet ook aan Coen dat hij zich echt wel bewust is van de consternatie, het lijkt mij zelfs dat hij erop uit is. Zoiets doe je niet zomaar.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 17:05

          Hij schiet maar terug hoor. Of zijn UFO’s misschien…

    • FVerweven says

      22 April 2015 at 22:41

      Het is misschien niet zo duidelijk, maar dit artikel staat wel onder het kopje “humor”.

      Als je net twee/drie artikelen achter de rug hebt met 500+ reacties op het scherpst van de snede waaronder vele herhalingen en voorts denigrerend en ontwijkend gedrag, dan is het wel prettig eens te ontspannen met wat grappige losse flodders.
      moet af en toe kunnen.

      Log in to Reply
  27. Geert says

    23 April 2015 at 14:18

    ‘Kanker veroorzaakt mobiele telefoons’ (https://xkcd.com/925/🙂

    Log in to Reply
    • Laurens says

      23 April 2015 at 17:27

      Ha! Die doet me denken aan een proef die ik ooit onbewust uitvoerde:

      “Kamerplant sloopt WiFi”

      https://kloptdatwel.nl/2014/10/06/universiteit-wageningen-geen-aanwijzingen-dat-wi-fi-schadelijk-voor-bomen/#comment-1661990741

      Overigens werkt de link naar je cartoon niet goed. Het moet https://xkcd.com/925/ zijn. Ik denk dat de smiley roet in het eten heeft gegooid, of het feit dat in Disqus altijd een spatie voor een ‘haakje sluiten’ moet staan.

      Log in to Reply
  28. Johann37 says

    23 April 2015 at 19:42

    Ik mis een belangrijke.

    Cognitief verval door chemtrails in de regio Delft, een wetenschappelijke visie.

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      23 April 2015 at 19:49

      Dat is een leuke. Ik heb er al meerdere keren over nagedacht waarom Nederlanders in het bijzonder (?) zo bezig zijn met chemtrails. Maar Nederland is zo’n klein, dichtbevolkt landje, logisch dat er veel (elkaar kruisende) vliegtuigsporen zijn.

      Hier waar ik woon, zie je ze nauwelijks.
      Dichtbevolktheid is vaker reden voor problemen, niet alleen angst voor chemtrails.

      Log in to Reply
      • Johann37 says

        23 April 2015 at 20:52

        Ik was redelijk verrast toen een paar jaar geleden op een verjaardag een alleraardigste, hoog opgeleide kerel (chemisch laborant, gepromoveerd) bloedserieus aan het uitweiden was over chemtrails.
        Deze man had wel vlak daarvoor een strijd om een managersplaats binnen zijn bedrijf verloren. Ik kreeg de indruk dat in die kwestie op zijn werk zo op de man werd gespeeld, dat hij daar een flinke knauw aan heeft overgehouden, wat in zijn belevingswereld wellicht de weg heeft vrijgemaakt voor “grootsere” smerigheden.

        Bij mij maakt het geen indruk (hooguit vind ik het stiekem wel amusant om het aan te horen), maar stel dat die kerel de weken erna bij de tramhalte aan jan modaal telkens hetzelfde verhaal gaat vertellen en zich beroept op zijn professie, snap ik wel dat zo’n idee her en der wortel kan schieten.

        Te veel mensen en algemene ontevredenheid bij het individu is natuurlijk te makkelijk en geen oorzaak…

        Ik zal hem als ik hem nog eens zie, aanraden contact op te nemen met Vermeeren. En over een paar jaar, als Coen op de “politiek-maatschappelijke toer” gaat, lees ik graag zijn nieuwste boek over Demmink. 🙂

        Log in to Reply
        • Constantia Oomen says

          23 April 2015 at 21:42

          Dat zou zomaar eens een uitstekende analyse kunnen zijn.
          Wat schuilt er achter de onvrede van de ‘complotters’? Meer dan alleen een drukbevolkt, heel klein landje met heel veel vliegverkeer, dat lijkt me juist.

          Ik ben benieuwd of Coen Vermeeren ook gelooft dat hij doelbewust vergiftigd wordt via de lucht. Alles om hem eronder te houden natuurlijk. 😉
          Het is één groot complot, de skeptici en de overheid, Big Pharma, de politici en het leger.

          Dat van Demmink zegt me helaas niets, hoewel ik het Nederlandse nieuws toch bijhoud.

        • Hans1263 says

          23 April 2015 at 22:04

          Een gepromoveerde laborant? Bedoelt u misschien een gepromoveerde chemicus?

        • Johann37 says

          2 May 2015 at 09:36

          Klopt, excuus. Maar ooit begonnen op de HLO.

      • Hans1263 says

        23 April 2015 at 22:01

        Vliegtuigsporen zijn in mijn ogen de pest voor landschapsfoto’s. Gelukkig kun je tegenwoordig gemakkelijk digitaal retoucheren.

        Log in to Reply
        • FVerweven says

          23 April 2015 at 22:23

          Er zijn veel ‘corridors’ boven Europa, een kruispunt daarvan ligt boven Nederland.
          Onder andere boven de Noordzee en Het Kanaal zijn grote verboden gebieden voor de militaire luchtvaart.
          Op de video zijn ze leeg, af en toe lijkt het alsof er een klein wormpje aan het kronkelen is, ofwel een oefenende straaljager.

          http://www.fastcodesign.com/3027643/24-hours-of-flight-paths-over-europe-visualized-in-a-gorgeous-video

        • Hans1263 says

          24 April 2015 at 09:18

          Helaas fotografeer ik zelden boven de Noordzee.

    • Wilmamazone says

      25 April 2015 at 14:07

      Met in het panel o.a. deskundige Boudine Berkenbosch?

      Log in to Reply
  29. Stefan Smits says

    23 April 2015 at 23:43

    Flogiston theorie heroverwogen.

    Log in to Reply
  30. --T-- says

    24 April 2015 at 14:39

    De oplossing voor de wereldwijde klimaatsverandering: de thermodynamica herbekeken en praktische mogelijkheid tot een perpetuum mobile.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      24 April 2015 at 15:15

      Het perpetuum mobile dan toch wel bezien vanuit een holistisch-antroposofisch oogpunt, hoop ik?

      Log in to Reply
      • --T-- says

        24 April 2015 at 17:09

        Ik wilde het eigenlijk kaderen vanuit een metafysische energiewisselwerking en dit uitbreiden naar verschillende multidimensionale quantumsprongen, maar ik kan misschien wel enkele slides toevoegen?

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          25 April 2015 at 12:02

          Prima, maar daar zijn minstens 2 lezingen voor nodig, lijkt me.

  31. Wilmamazone says

    25 April 2015 at 13:55

    Prof. dr. Klaas Niemegen met: ‘Effectieve en heel betaalbare manieren om roodharigen aan te pakken’

    Met in het panel i.i.g. Suzanne Grijpink die op 22 april j.l. zei:

    Gisteren kwam ik het meest bizarre bericht ooit tegen. Wat ik ervan moet denken, weet ik niet wel dat we in een heel vreemde maatschappij leven. Ik ben het overigens totaal niet eens met de spreker. Roodharigen zouden geen ziel hebben… Alleen al in ons land lopen bijna zes miljoen roodharigen rond. Wat bezielt hen? Globaal Nieuws ging op onderzoek uit.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      25 April 2015 at 14:13

      Mevrouw Grijpink heeft geen gevoel voor humor?

      Log in to Reply
      • Wilmamazone says

        25 April 2015 at 14:51

        Mevrouw Grijpink heeft geen gevoel voor humor?

        Het gaat er om en over dat paranormalen en/of hun aanhang werkelijk alles geloven/aannemen en ter discussie stellen.

        En omdat ‘deskundige’ Grijpink het wel zal weten, krijg je vervolgens weer serieuze reacties zoals van deze goedgelovige:

        lieve torfs
        roscisme wist niet dat dit mocht
        ik heb zelf 2 schatten van kinderen roskes en zij hebben een ziel zeker weten
        als mijn kinderen nu weer gepest worden door dit artikel dien ik een klacht in professor of niet

        23 april 2015 at 17:32

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          25 April 2015 at 18:49

          Eerst maar eens leren schrijven en spellen, dan zien we wel weer verder.

        • Wilmamazone says

          25 April 2015 at 19:18

          Eerst maar eens leren schrijven en spellen, dan zien we wel weer verder.

          Onzin is minder onzin als het in correct Nederlands geschreven wordt? Deze mensen hebben zich waarschijnlijk al meteen door de indrukwekkende (verzonnen) titel -prof. dr. Klaas Niemegen- om de tuin laten leiden. Dat gebeurt met Coen Vermeeren ook. Omdat hij verbonden is aan een universiteit zal hij toch wel weten waar hij het over heeft, denkt men. Niet beseffende dat er ook welbespraakt onzin verkocht kan worden.

          Daardoor zijn ook hoogopgeleide kwakzalvers het gevaarlijkst of nu bijvoorbeeld Gage & Co. die aan misleiding doen door te schermen met de titel ingenieur of architect. Daar trappen ook mensen in die o.a. verdomd goed hebben leren schrijven en spellen.

        • Hans1263 says

          26 April 2015 at 12:20

          Natuurlijk kunnen sommige mensen die niet kunnen schrijven of spellen wel helder denken (evenals dat geldt voor mensen die wél kunnen spellen of schrijven). Ik heb alleen bijster weinig zin om rebussen op te lossen.
          Je kunt je overigens afvragen wat nu eigenlijk “hoogopgeleid” betekent bij “hoogopgeleide kwakzalvers”. Ik neem het begrip “kwakzalvers” maar even heel ruim; ik bedoel daar allerlei soorten en maten van zwevers mee.

    • Hans1263 says

      25 April 2015 at 18:46

      Wat is een ziel? Heeft er iemand echt zo’n ding of bestaat zoiets niet?

      Log in to Reply
      • Wilmamazone says

        25 April 2015 at 19:22

        Die vragen worden tijdens de lezing uit de doeken gedaan of daarna tijdens de paneldiscussie. Naar verluidt wordt jij uitgenodigd om daar deel aan te nemen. 🙂

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          26 April 2015 at 12:12

          Maar ja, ik ben nu eenmaal zielloos.

    • Rick Speelman says

      27 April 2015 at 02:44

      http://www.southpark.nl/full-episodes/s09e11-ginger-kids

      Log in to Reply
  32. KeesVanHee says

    26 April 2015 at 15:51

    Hier mijn top zes die niet vergeten mag worden:
    1. De waarneming van het Higgs boson.
    Je kan vast wel een fysicus opduiken die zichzelf heel belangrijk vindt en die aan iedereen kan uitleggen dat het waarnemen van een hoefafdruk hetzelfde is als het waarnemen van een paard
    2. De waarneming van quarks
    Zie hierboven: waarschijnlijk zul je een “twee-voor-de-prijs-van-een” deal kunnen maken.
    3. De veiligheid en effectiviteit van medicijnen
    Het publiek dient ervan op de hoogte te worden gesteld dat alle door de farmacologische industrie gefinancierde onderzoeken altijd 100% objectief zijn, dat al de moderne medicijnen nooit bijwerkingen hebben, en dat het absoluut geen nut heeft om over enig alternatief na te denken.
    4. De terroristische aanslagen van 9/11
    Conformisten genoeg – je vind ze in de regering – die willen vertellen over een samenzwering van kerels met een baard ergens in een grot in Afganistan
    5. Het bonafide karakter van de westerse elite
    Het hele idee dat de elitaire toplaag van de westerse samenleving eruit op is om de resources in andere landen in hun bezit te krijgen dient naar het land der fabelen verwezen te worden: het gaat hun uitsluitend om het welzijn voor iedereen en er is geen corruptie in het Westen.
    6. Het moderne scepticisme
    Er zijn vast bestuursleden van Skepsis bereid om te komen vertellen dat scepticisme eigenlijk wil zeggen dat iedereen die het waagt om aan een officieel verhaal te twijfelen direct publiekelijk dient te worden aangevallen

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      26 April 2015 at 17:33

      Gaat het over links- of rechtsdraaiende kwark?

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        28 April 2015 at 23:10

        Is KeesvanHee nog aan het studeren wat quarks nu eigenlijk zijn?
        En heeft hij de onzin in zijn bewering inmiddels ingezien?

        Log in to Reply
  33. Constantia Oomen says

    22 May 2015 at 02:04

    Ik ben eigenlijk erg nieuwsgierig of het goede gesprek met Coen vermeeren dat in mei zou plaatsvinden inderdaad heeft plaatsgevonden en wat de resultaten zijn. Ik zie dat er alweer een interessant onderwerp op stapel staat: http://sg.tudelft.nl/event/de-iceman-een-medisch-wonder-ontrafeld/ – iets waar op deze site ook al aandacht voor was. https://kloptdatwel.nl/2015/01/20/wim-hof-de-top/

    Coen volgt de alternatieve lijnen heel trouw, zeg nu zelf.

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      22 May 2015 at 10:14

      Coen volgt de alternatieve lijnen heel trouw, zeg nu zelf.

      In dit geval is jouw opmerking mogelijk nog korter dan kort door de bocht:
      https://kloptdatwel.nl/2015/04/27/top-10-van-lezingen-die-studium-generale-in-delft-niet-mag-vergeten/#comment-2038987748

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

Ype & Ionica zijn Skeptisch
5 June 2025 - Ward van Beek
Ype & Ionica zijn Skeptisch

Zier hier de hele strip!  [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Go Ahead, Make the Case that Science, Free Speech, and the NIH are Thriving Under Dr. Jay Bhattacharya
20 June 2025 - Jonathan Howard

Many smart people reassured us that Dr. Jay Bhattacharya was both qualified to run the NIH and motivated to make it a better place. They should make the case they were right. The post Go Ahead, Make the Case that Science, Free Speech, and the NIH are Thriving Under Dr. Jay Bhattacharya first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Biohacking Backfires: When Self-Tracking Can Harm
19 June 2025 - Scott Gavura

Is your fitness tracker helping or hurting your health? The post Biohacking Backfires: When Self-Tracking Can Harm first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Real Time Computer Communication
18 June 2025 - Steven Novella

For those with advanced ALS (amyotrophic lateral sclerosis) or certain brainstem strokes, they can be what is referred to as “locked in”. They are mostly paralyzed. A tip of the basilar artery brainstem stroke, for example, can leave one only able to move their eyes. Many with ALS, long before they get to this point, lose the ability to speak because of […] The post Real Time Computer Communication first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)@Renate1 Filosofie? Bij een drugsverslaafde?
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (24-2025)Dat is onderdeel van de filosofie van de heer Musk. Dingen leren door te kijken naar wat er mis gaat.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Enfin, zolang de Musk-raketten blijven ontploffen, zijn er nog lichtpuntjes. Lekker mee doorgaan! Schadenfreude is toch wel leuk.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)@Renate1 Als het ooit zo walgelijk en primitief zou moeten, zou ik geen hap door de keel kunnen krijgen. Dan
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (24-2025)Er zijn natuurlijk eetbare planten te vinden in de stad, waar zij ze ook vond. Ze bakte het een en

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in